Sarajevo u nastavku "slomilo" GOŠK: "Bordo" tim najbliži Borcu kolo prije zimske pauze

Mučile su se Sarajlije u prvih 45 minuta, a onda su golovima Anđušića, Oliveire i Čatakovića stigle do kompletnog plijena protiv gostiju iz Gabele.

Sarajevo pobijedilo GOŠK 3:0 Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Iako 17. kolo Premijer lige BiH još nije kompletirano, trenutno najbliži vodećem Borcu, koji je danas upisao novi trijumf (2:1), u Ugljeviku protiv Zvijezde 09, su fudbaleri Sarajeva.

Iako su se mučili na "Koševu" u prvih 45 minuta, golovima Nemanje Anđušića, Renana Oliveire i Hamze Čatakovića u nastavku, stigli su do kompletnog plijena protiv GOŠK-a 3:0 (0:0).

Utakmica nije dobro počela po Sarajlije - Penaranda se povrijedio već nakon petnaestak minuta igre, pa je svoje mjesto morao da ustupi Anđušiću. Par minuta kasnije odlična prilika za domaće. Hasić je pokušao glavom, ali je Bobić odličnom intervencijom sačuvao svoju mrežu.

U 37. minutu prijeti Radović, ali šutira pored gola.

Veliku priliku GOŠK je imao u posljednjem minute nadoknade prvog dijela igre. Šero nije uspio najbolje da zahvati loptu nakon ubacivanja sa desne strane, bio je na metar od gola, ali je samo okrznuo loptu i ona je otišla u gol-aut.

Mnogo bolje domaći su ušli u nastavak meča. Imali su fudbaleri u bordo opremi nekoliko prilika, a onda su u 63. minutu preko Anđušića stigli do zasluženog vođstva.

Nisu gosti uspjeli da odreaguju najbolje nakon primljenog gola. Naprotiv, do kraja meča njihova mreža zatresla se još dva puta. Dva brza kontranapada u drugi i treći gol pretvorili su Oliveira i Čataković, za ubjedljivih 3:0.

Priliku da se vrati na drugo mjesto imaće fudbaleri aktuelnog šampiona Zrinjskog, koji u nedjelju na "Pecari" igraju hercegovački derbi protiv Širokog Brijega. U borbu za vrh sjajnim partijama umiješao se i Velež, a u narednom kolu očekuje nas još jedan veliki derbi - Zrinjski će pred odlazak na zimsku pauzu ugostiti Sarajevo.