Nastavlja se rezultatska kriza Željezničara: Velež slavio na Grbavici (FOTO)

Autor Haris Krhalić

Željezničar sve bliže "opasnoj zoni".

Željezničar Velež Premijer liga BiH 17 kolo Izvor: Sport1/Oslobođenje/Sanel Konjhodžić

U prvoj utakmici 17. kola Premijer lige BiH fudbaleri Željezničara poraženi su na svom terenu od Veleža rezultatom 0:1. Heroj pobjede bio je fudbaler Sarajeva, koji igra na pozajmici u timu iz Mostara, Đorđi Gulijašvili.

Timu sa Grbavice je ovo bio deseti ovosezonski poraz u PL BiH te sada imaju niz od četiri utakmice bez pobjede. Podsjećamo, Željo je u prošlom kolu doživio težak poraz od ekipe Tuzla sitija (3:0), a prije toga su odigrali neriješeno sa Posušjem i upisali poraz u Banjaluci.

ŽELJEZNIČAR – VELEŽ 0:1 (0:0)
/Gulijašvili 66/

Željezničar je do vođstva mogao već u četvrtom minutu, ali pokušaja Haračića prolazi uz samu stativu.

Najbolju priliku u prvom poluvremenu za Velež imao je Tarik Šikalo, koji nakon ubačaja Gulijašvilija nije dobro primio loptu na sedam metara od gola pa je Selimović otklonio opasnost.

Velež je do vođstva i gola vrijednog pobjede stigao u 66. minutu. Nakon duplog pasa Gulijašvilija i Vehabovića, mladi reprezentativac Gruzije šalje loptu iza leđa golmana Željezničara.

Željezničar je do izjednačenja mogao u 79. minutu, ali udarac Gasala odlično zaustavlja Hadžikić. U sudijskoj nadoknadi meča, Selimović sa velike distance pokušava glavom, lopta umalo da prevari golamana Veleža, ali na kraju završava s gornje strane mreže.

Velež je ovom pobjedom izbio na treće mjesto tabele Premijer lige BiH sa 32 boda koliko ima i drugoplasirani Zrinjski, ali "plemići" imaju i utakmicu manje. S druge strane, tim sa Grbavice zauzima osmu poziciju sa 19 bodova, odnosno četiri više od Igmana koji je prvi "ispod crte", a tim iz Konjica svoju utakmicu 17. kola PL BiH igra u nedjelju.