Verder "pokvario" oproštaj kapitena Lajpciga! Šveđanin odlazi nakon devet godina, ekipa bez njega ispustila pobjedu!

RB Lajpcig nije uspio da trijumfuje u Bremenu, u posljednjoj utakmici Emila Forsberga u dresu ovog kluba.

Stigao je početkom 2015. godine, proveo skoro devet godina u dresu RB Lajpciga u kojem je postao i kapiten – a večeras je na Vezeru odigrao svoj posljednji meč u ovom klubu!

Švedski reprezentativac Emil Forsberg oprostio se večeras, u duelu sa Verderom, od RB Lajpciga gdje je postao "ikona", ali saigrači prije odlaska u SAD, gdje će nastaviti karijeru, nisu uspjeli da mu poklone pobjedu:

VERDER – RB LAJPCIG 1:1 (0:0)
/Nđinma 75 - Openda 47/

Forsberg je, naime, nedavno dogovorio trogodišnju saradnju sa bratskim klubom RB Lajpciga, Njujork Red Bulsima, a iz bundesligaša odlazi sa 325 nastupa, po čemu je na drugom mjestu klupske vječne liste!

Nije imao tu sreću da odlazak iz kluba začini 72. pogotkom, ali je pogurao svoj tim vođstvu u posljednjem meču RB Lajpciga u 2023. godini.

Na samom startu drugog poluvremena, proigrao je Loisa Opendu kojem je u nastavku napada čuvar mreže "zelenih" Mihael Ceterer odbranio dva udarca, dok je kod trećeg ipak bio nemoćan.

Igru je Forsberg napustio u 61. minutu, uz ovacije sa dijela tribina gdje su se nalazile gostujuće pristalice, a do kraja meča njegovi izabranici nisu uspjeli da sačuvaju tri boda.

Olako su defanzivci gostujućeg tima, petnaest minuta prije kraja, shvatili Džastina Nđinmu, koji se van šesnaesterca namjestio na udarac i onda precizno pogodio donji desni ugao, za konačnih 1:1.

RB Lajpcig je propustio tako priliku da se bodovno izjednači sa Bajernom, koji, istina, ima dva meča manje, pa ekipa Marka Rozea sada na trećem mjestu ima 33 boda.

Standings provided by Sofascore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!