Bajern pogađao, VAR poništavao - ali je trijumf nad Štutgartom ipak ubjedljiv! (VIDEO)

VAR je Bajernu poništio dva gola protiv Štutgarta, ali je branilac titule ipak stigao do ubjedljive pobjede u jednom od derbija kola.

bundesliga bajern štutgart   Izvor: ANNA SZILAGYI/EPA

Dva pogotka je VAR poništio igračima Bajerna u duelu sa Štutgartom, ali ubjedljiv trijumf branioca titule ipak nije izostao!

BAJERN – ŠTUTGART 3:0 (1:0)
/Kejn 2, 55, Kim 63/

Lider Bundeslige, Bajer, visokom pobjedom nad Ajntrahtom (3:0) odmakao je Bajernu na sedam bodova, pa su se Bavarci pred derbi sa Štutgartom našli pod imperativom pobjede kako bi održali korak za "farmaceutima".

Na kraju su je i ostvarili, ali im je VAR zadao mnogo muka, poništivši im dva pogotka u prvom dijelu!

Samo je pogodak Harija Kejna iz drugog minuta bio regularan – ništa kod 19. ovosezonskog ligaškog gola engleskog reprezantativca nije bilo sporno, pa je Bajern veoma rano stigao do vođstva.

Do kraja prvog dijela mreža gostujućeg tima se još dva puta tresla, ali je u oba slučaja VAR "upleo prste", pa ti pogoci nisu priznati.

Prvo se u 25. minutu Kim-Min Je našao u ofsajdu prilikom jednog slobodnog udarca sa lijeve strane, a potom je u nedozvoljenoj poziciji bio i Tomas Miler do kojeg se lopta odbila nakon jedne greške gostiju na sredini terena.

U nastavku je, ipak, Bajern sa još dva pogotka stigao do praktično rutinskog trijumfa - prvo je nakon deset minuta nastavka Kejn uknjižio 20. "recku", a pobjedu je potvrdio južnokorejski reprezentativac Min-Je Kim, samo osam minuta kasnije.

Standings provided by Sofascore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!