Šampion razbijen u Frankfurtu! "Petarda" Ajntrahta – Bajern nemoćan!

Neplanirana pauza kao da je ostavila traga na igrače Bajerna, koji su upisali težak poraz na gostovanju u Frankfurtu.

bundesliga ajntraht bajern  Izvor: RONALD WITTEK/EPA

Bajern je razbijen na gostovanju u Frankfurtu!

Nisu Bavarci bili na terenu prošlog vikenda, kada je trebalo da odmjere snage sa Union Berlinom, zbog snijega, a neplanirana pauza je izgleda ostavila traga na aktuelne šampione Njemačke, koji su stadion Ajntrahta napustili sa četiri lopte u mreži:

AJNTRAHT – BAJERN 5:1 (3:1)
/Marmuš 12, Dina Ebimbe 31, 50, Larson 36, Knauf 60 – Kimih 44/

Bajernu se tako ponovio 2. novembar 2019. godine, kada je takođe "stradao od petarde" na ovom gostovanju. Tada je na klupi minhenskog kluba sjedio Niko Kovač, kojem je to bio i posljednji meč na klupi ovog kluba...

Izvor: RONALD WITTEK/EPA

Da se branilac "salatare" neće dobro provesti ove subote u Frankfurtu, naslućivalo se već poslije 36 minuta igre, nakon kojih je Ajntraht bio u prednosti od tri gola (3:0).

Goleada je počela u 12. minutu, kada je poslije jednog ubacivanja sa desne strane Nusair Mazraui loše intervenisao, do lopte je stigao Fares Čaibi nakon čijeg udarca lopta pogađa prečku, a na pravom mjestu se našao Omar Marmuš, kasnije dvostruki asistent, koji je posprema u mrežu.

Do kraja prvog dijela, dva šoka za goste uslijedila su u roku od 31. do 36. minuta. Prvo je Dina Ebimbe "izmiješao" odbranu Bajerna za 2:0, a onda se na listu strijelaca upisao i Hugo Larson, lako izbacivši Dajoa Upamenaka driblingom iz igre.

Jozua Kimih je nakon akcije u kojoj je učestvovalo nekoliko igrača Bajerna "bombom" sa više od 20 metara pokušao da najavi buđenje Bajerna, ali nije se u tome uspjelo.

Dina Ebimbe je praktično na startu drugog poluvremena dobio jednu loptu u prostor, umakao odbrani Bajerna i po drugi put matirao Maunela Nojera.

Konačan udarac Bavarcima zadat je na ulasku u posljednjih pola sata, kada je Ansgar Knauf umakao odbrani Bajerna, izbjegao ofsajd i "bacio petardu" u ovom okršaju!

Kada je riječ o ostalim subotnjim okršajima ovog kola, ističe se trijumf Union Berlina nad Borusijom iz Menhengladbaha, na prvenstvenom debiju Nenada Bjelice. Izabranici hrvatskog stratega su "koltove" savladali rezultatom 3:1 i pobjegli iz zone ispadanja, stigavši do dvocifrenog broja bodova.

Standings provided by Sofascore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!