Ćabi Alonso i dalje bez poraza! Borusija Dortmund vodila, ali Patrik Šik je spasio "apotekare"

Bajer Leverkuzen nastavio je seriju bez poraza u njemačkom prvenstvu i povećao bodovnu prednost ispred drugoplasiranog Bajerna, koji ima meč manje.

Bajer Leverkuzen - Borusija Dortmund Bundesliga Izvor: Christopher Neundorf/EPA

"Apotkari" su nastavili pozitivnu seriju i u 13. prvenstvenoj utakmici ove sezone!

Ipak, Bajer je poslije remija sa minhenskim Bajernom, osvojio samo bod i protiv Borusije iz Dortmunda u Leverkuzenu.

BAJER - BORUSIJA DORTMUND 1:1 (0:1)

Gosti su bolje ušli u duel na "Baj Areni" i već na početku meča stigli do prednosti zahvaljujući Julianu Rajersonu, koji je lijepu akciju Niklasa Filkruga, krunisao pogotkom - 0:1.

Izabranici španskog trenera Ćabija Alonsa su poslije "minusa" preuzeli konce igre i preko Granita Džake i Alehandra Grimalda promašili dobre šanse za izjednačenje, da bi prije samog odlaska na odmor uspjeli da pogode mrežu gostujućeg golmana Gregora Kobela.

Majstorski je to učinio Florijan Virc na asistenciju Džeremija Frimponga, međutim, poslije provjere u VAR sobi, gol je poništen zbog ofsajda.

Pokušavali su "apotekari" i u drugom poluvremenu da napadaju goste sa "Vestfalena", ali do ulaska Patrika Šika u 79. minutu nisu uspjeli da kreiraju nijednu priliku iz kategorije stopostotnih.

A onda je češki napadač u praktično prvom kontaktu s loptom u mat-poziciju doveo Viktora Bonifejsa, a Nigerijcu nije bilo teško da sa pet metara pogodi nebranjenu mrežu - 1:1.

Time su "apotekari" izbjegli prvi ovesezonski poraz i čak na tri razlike povećali bodovnu prednost u odnosu na Bajern, koji zbog snijega u subotu nije odigrao meč protiv Uniona u Berlinu u ovom kolu.