Autogol, crveni karton, pet pogodaka - i trijumf Lajpciga! "Milioneri" pali u derbiju na Vestfalenu

Veliki derbi je opravdao očekivanja!

bundesliga borusija dortmund lajpcig Izvor: Christopher Neundorf/EPA

Sjajan derbi odigrali su, na Vestfalenu, prema očekivanjima Borusija Dortmund i RB Lajpcig!

Vidjeli smo praktično sve što jedan okršaj pretendanata na najviši plasman može da ponudi – autogol, crveni karton, pogotke... a nakon 90 minuta fudbala u Dortmundu, bodovi putuju u grad u kojem su 7. novembra gostovali fudbaleri Crvene zvezde!

BORUSIJA D – RB LAJPCIG 2:3 (1:1)
/Zile 45+6, Filkrug 90+3 – Bensebaini 32 ag, Baumgartner 54, Poulsen 90+1/

Prvih 30 minuta prvog poluvremena "milioneri" bi, najradije, da zaborave – prvo su ostali sa desetoricom na terenu, a onda im se mreža zatresla nakon autogola.

Prvo je Mats Humels napravio prekršaj kao posljednji igrač odbrane, prvo je dosuđen penal a njemu pokazan žuti karton, da bi nakon poziva iz VAR sobe i pregledanja snimka arbitar Sven Jablonski promijenio odluku.

Jedanaesterca nije bilo jer je prekršaj načinjen van šesnaesterca, Humelsu je potom pokazan direktan crveni karton, a košmar za "žute" nastavio se 17 minuta kasnije, kada je nakon jednog kornera i skok-duela Rami Bensebaini zatresao vlastitu mrežu.

Ipak, i sa igračem manje, uspio je domaći tim da se izvuče iz minusa, u posljednjim trenucima prvog dijela. Poslije centaršuta sa lijeve strane, Niklas Zile je umakao odbrani gostiju i samo plasirao loptu iza nemoćnog Janisa Blasviha.

U drugom poluvremenu, rival Crvene zvezde u grupnoj fazi Lige šampiona je pred punim Vestfalenom iskoristio brojčanu prednost na terenu i došao do trijumfa, zahvaljujući kojem je drugoplasiranom Bajernu, koji je danas ponižen u Frankfurtu, prišao na tri boda minusa.

Ali bez drame nije moglo!

Krištof Baumgartner je u tom 54. minutu, kada je postignut pogodak za 1:2, uradio veliki dio posla. Istrčao je jednu kontru gostiju, potom na lijevoj strani uposlio Ćavija Simonsa koji se namjestio na udarac, da bi nakon njegovog udarca i odbijene lopte Gregora Kobela Austrijanac bio najprisebniji i pospremio je u mrežu.

Izgledalo je da je pogotkom Jusufa Poulsena, koji je u prvom minutu nadoknade drugog dijela krunisao jednu kontru gostiju, završeno sve u ovom duelu - ali je tek tad drama bila na vrhuncu!

Niklas Filkrug je pogodio glavom nakon jednog kornera u trećem od pet minuta nadoknade, a do posljednjeg sudijskog zvižduka djelovalo je da je domaćin taj koji ima igrača više a ne gost!

Nizale su se šanse pred golom RB Lajpciga za 3:3, ali je do kraja susreta gostujuća mreža ostala netaknuta...

Standings provided by Sofascore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!