Majnc zna kako protiv Borusije: U maju im "oteli" titulu, u decembru udaljili od vrha - zvižduci na Vestfalenu!

Borusija Dortmund u posljednja dva domaća meča nije uspjela da savlada ekipu koja se grčevito bori za opstanak.

borusija dortmund Izvor: Christopher Neundorf/EPA

U maju su igrači Majnca šokirali prepuni Vestfalen odigravši neriješeno sa Borusijom (2:2) u posljednjem kolu, što je "milionere" na kraju koštalo titule.

Ovog utorka, u posljednjoj ligaškoj utakmici u 2023. godini, "žuti" su ponovo ostali kratkih rukava, uprkos vođstvu:

BORUSIJA DORTMUND – MAJNC 1:1 (1:1)
/Brant 29 – Van der Berg 43/

Njemačka javnost spekulisala je o određenoj pobuni igrača Borusije Dortmund protiv bh. stratega Edina Terzića, a večerašnji remi sa "davljenikom" mogao bi dodatno da podgrije priče o njegovoj smjeni.

"Žuti" nisu uspjeli da savladaju ekipu koja je ovim bodom pobjegla iz zone ispadanja, a u ovom trenutku slavni klub je daleko od bilo kakve kombinatorike u borbi za titulu.

Terzićeva ekipa uspjela je večeras da stigne do vođstva, u 29. minutu, "projektilom" Julijana Branta iz slobodnog udarca, ali majstorija Nijemca nije pogurala ekipu ka trijumfu.

Dva minuta prije odlaska na odmor, poslije jednog centaršuta sa lijeve strane, Sep Van der Berg je udarcem glavom savladao Gregora Kobela, postavivši 1:1. Ostao je taj rezultat na snazi i do kraja utakmice, poslije čega su navijači Borusije salvama zvižduka ispratili svoje ljubimce u svlačionicu.

U isto vrijeme, u Sinshajmu, sastali su se Hofenhajm i "fenjeraš" Darmštat, koji je uspio da ostane neporažen iako je domaćin tri puta dolazio do prednosti u ovom duelu.

Standings provided by Sofascore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!