Srbiji dominiraju u Arabiji - i Sergej i Mitar tresli mreže! Aleksandar stigao Ronalda, Milinković-Savić imao het-trik!

Aleksandar Mitrović i Sergej Milinković-Savić dali su golove za Al Hilal.

mitrović i milinković savić strijelci za al hilal  Izvor: Power Sport Images / Shutterstock Editorial / Profimedia

Srbi dominiraju u Saudijskoj Arabiji. Aleksandar Mitrović i Sergej Milinković-Savić upisali su se u strijelce za Al Hilal na utakmici tamošnjeg šampionata protiv Abhe. I jedan i drugi nastavili su sjajnu seriju u timu koji još uvijek nema poraz u ligi.

Sergej je prvi postigao gol u 18. minutu, da bi u 25. minutu Mitrović preuzeo odgovornost prilikom izvođenja penala. Uzeo je loptu i bio siguran sa "bijele tačke". Dovoljno da Al Hilal na poluvreme ode sa vođstvom od 2:0. Bio je to samo početak. U drugom dijelu dali su im još pet golova za ukupnih 7:0! Milinković-Savić dao je još dva gola, prvi u 79. minutu kada mu je Mitrović asisirao, a onda i 95. kada je postavio konačan rezultat.

Njihov tim igra fenomenalno ove sezone. Al Hilal je ubjedljivo prvi sa 47 bodova, čak 10 više od Al Nasra za koji igra Kristijano Ronaldo. Interesantno je i da je Mitrović do sada dao 16 golova, isto koliko i Portugalac.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!