Prvi dan na poslu i odmah haos! Zlatan gledao promašaje, a onda gol Jovića u 90. za spas Milana!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Srpski reprezentativac prvo se obrukao, a onda postao heroj "rosonera" u Salernu...

Serija A Salernitana Milan 2-2 Luka Jović strijelac Izvor: MICHELE MARAVIGLIA/ANSA

Ekipa Milana nekako drži korak sa vodećim ekipama u Seriji A, ali ima ogromne probleme u gostima.

To se potvrdilo i u petak uveče u Salernu, gdje su "rosoneri“ remizirali 2:2 sa Salernitanitanom, što je njihov četvrti goostujući meč bez trijumfa.

Prvi put otkako je postao savjetnik u Milanu Zlatan Ibrahimović gledao je meč "rosonera“ sa tribina, međutim, njegov "prvi dan na poslu" nije protekao dobro, iako su gosti poveli preko Tomorija.

Hrabra Salernitana uspjela je još u prvom poluvremenu da izjednači, a potom je i preokrenula pogotkom Kandreve kojem je kumovao i golman Manjan, pošto ga je nekadašnji fudbaler Intera iznenadio i šutirao između njega i prve stative.

I Olivije Žiru i Rafael Leao imali suloše veče, ali je zato Stefano Pioli pogodio sa uvođenjem Luke Jovića.

Srpski reprezentativac ušao je u 70. minutu i postao spasilac Milana. Iako je prije toga umalo postao tragičar.

Jović je šutirao glavom sa nekih sedam, osam metara ali je golman Koštil to odbranio, a potom novi pokušaj Srbina sa nekih pet metara odbio u korner.

Ipak, u 90. minutu isplatio se trud Milana i Luke Jovića. Žiru je nakon centaršuta spustio loptu glavom za Jovića koji iz voleja pogađa za 2:2 i treći remi Milana ove sezone.

Ovo je njegov treći gol ove sezone, ali to može da raduje Stefana Piolija, s obzirom da je sva tri postigao u posljednjih 20 dana i očigledno se srpski napadač vraća u golgetersku formu.