Lacio u polufinalu Kopa Italije! Greška tinejdžera odlučila "Derbi dela kapitale"!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Pogodak Marije Zakanjija iz penala odlučio rimski derbi koji je završen crvenim kartonima za trojicu fudbalera.

Kopa Italija Lacio u polufinalu Izvor: EPA/ANGELO CARCONI

Fudbaleri Lacija plasirali su se u polufinale Kopa Italije pošto su u rimskom derbiju savladali Romu rezultatom 1:0.

„Derbi dela kapitale“ počeo je sukobom navijača pred početak susreta, a završen sukobom fudbalera na terenu, nakon čega je Daniele Orsato podijelio tri crvena kartona.

U međuvremenu, borbena ali ne pretjerano uzbudljiva utakmica odlučena je u 51. ninutu, odnosno par minuta prije toga kada je holandski tinejdžer u zadnjoj linije Rome Din Huijsen nesmotrenom reakcijom skrivio jedanaesterac.

Gol odluke postigao je Matija Zakanji i tako donio pobjedu svom timu, koji u posljednje vrijeme itekako zna kako da igra protiv najvećeg rivala.

Ovo je bio četvrti međusobni duel Lacija i Rome na kojem „vučica“ ne samo da nije slavila nego nije postigla ni gol. Jedan duel završen je 0:0, a preostala tri minimalnim pobjedama "lacijala"“.

Razlog za brigu Murinja je i povreda Paula Dibale, koji je nakon prvih 45 minuta ostao u svlačionici, pa je sada neizvjestan njegov nastup u nedjeljnom derbiju protiv Milana.

Duel na Olimpiku završen je uz koškanje igrača dva tima. Prvo je Pedro zaradio drugi žuti i crveni karton, potom je i Sardar Azmun isključen zbog udaranja Nikola Rovele, da bi poslije posljednjeg sudijskog zvižduka sudija Danijele Orsato pokazao crveni karton i Đanluki Mansiniju.