Gasperini isključen, Atalanta bez trenera izbacila Milan, i to poslije preokreta!

Autor Goran Arbutina

Poveo je Milan, ali je na kraju eliminisan u četvrfinalu Kopa Italije.

Kopa Italija - Atalanta izbacila Milan Izvor: Shutterstock

Šok na San Siru!

Fudbaleri Atalante izbacili su Milan u četvrtfinalu Kopa Italije pošto su na San Siru slavili 2:1, iako su već u prvom poluvremenu ostali bez trenera.

Urlao je Đanpjero Gasperini na sudiju Marka Di Bela nakon što je ne u šesnaestercu, već u petercu Milana oboren Marten De Ron, ali je umjesto jedanaesterca epilog bilo isključenje trenera Atalante.

Činilo se da je to poremetilo goste kada je Rafael Leao pogodio za vođstvo Milana, ali uspjela je Atalanta da 95 sekundi kasnije izjednači na 1:1 preko Teuna Kopmajnersa.

Isti igrač donio je potpuni preokret u nastavku golom sa bijele tačke za pobjedu – 2:1. Atalanta je tako prošla u polufinale, a Milan se oprostio od borbe za pehar koji čeka 20 godina, preciznije od sezone 2002/03.