Sančo izborio penal, htio da ga izvede - pa "naletio na rampu"!

Englez je htio da u Kelnu postigne povratnički gol u žutom dresu, ali nije na kraju imao tu priliku.

Bundesliga Keln Borusija Dortmund Izvor: Kirchner-Media/TH / imago sportfotodienst / Profimedia

Džejdon Sančo se prije desetak dana vratio u Borusiju Dortmund, došavši na pozajmicu iz Mančester junajteda.

Odigrao je već jedan meč u Bundesligi po povratku, silno je htio da postigne pogodak ove subote u ubjedljivoj pobjedi nad "jarčevima" iz Kelna, ali napadač "milionera" Niklas Filkrug nije "imao razumijevanja"!

KELN – BORUSIJA D. 0:4 (0:1)
/Malen 12, 61, Filkrug 58 pen, mukoko 90+2/

Izborio je engleski internacionalac jedanaesterac u 58. minutu, kamere su ga potom snimile kako moli Filkruga da mu prepusti izvođenje, ali je Nijemac jednostavno bio neumoljiv.

Uzeo je loptu i postigao šesti pogodak u sezoni, kojim je nakon jednog kornera i pogotka Donjela Malena, 500. u Bundesligi ove sezone, poveo ekipu ka trijumfu.

Pogledajte taj trenutak:

Sanču je ovo, podsjetimo, drugi mandat u Borusiji. Standardni prvotimac bio je pune četiri godine, od ljeta 2017. do ljeta 2021. godine, kada je žuti dres zamijenio crvenim Mančester junajteda.

Ove sezone je za slavni klub sa Old Traforda odigrao samo tri meča u Premijer ligi, nakon što je suspendovan iz tima zbog sukoba sa trenerom Erikom Ten Hagom, a kako bi na kraju "sve strane" bile zadovoljne, uslijedila je pozajmica u Borusiju u zimskom prelaznom roku.

Do kraja meča, holandski reprezentativac je još jednom zatresao mrežu, i to samo tri minuta nakon gola za 0:2, krunisavši jedan munjevit kontranapad svoje ekipe, dok je konačnih 0:4 postavio Jusufa Mukoko u nadoknadi drugog poluvremena.

I dobro je počelo za Sanča – osim jedanaesterca koji je izborio u ovom duelu, u svom premijernom meču po povratku, protiv Darmštata (0:3), upisao je asistenciju.

Prvu narednu šansu da poentira prvi put od povratka imaće sljedeće nedjelje, kada će protiv Bohuma ponovo debitovati pred domaćim navijačima.

Standings provided by Sofascore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!