Šampion "hodao po žici", pa ubjedljivo trijumfovao - Nojer spašavao Bajern u 500. utakmici!

Bavarci su trijumfovali nad Hofenhajmom u prvoj utakmici ove godine.

bundesliga bajern hofenhajm  Izvor: EPA/LUKAS BARTH

Bajern je u prvoj utakmici u Bundesligi u 2024. godine stigao do trijumfa nad Hofenhajmom i lideru Bajeru ponovo "bacio rukavicu u lice", prišavši na bod minusa:

BAJERN – HOFENHAJM 3:0 (1:0)
/Musijala 18, 70, Kejn 90+1/

U večeri kad su se navijači Bavaraca opraštali od legendarnog Franca Bekenbauera, izabranici Tomasa Tuhela stigli su do željenog trijumfa, u 500. utakmici Manuela Nojera u dresu ovog kluba!

A upravo je Nojer jedan od najzaslužnijih što je njegova ekipa večeras upisala pobjedu. Tri puta je rival iz Sinshajma zaprijetio u intervalu od 60. do 65. minuta - opasni su po njegov gol bili Maksimilijan Bajer i Andrej Kramarić, ali je Nojer iz dvije situacije "oči u oči" izašao kao pobjednik.

U posljednjoj se uzdrmala prečka, sve se to dešavalo pri rezultatu 1:0, ali je samo par minuta kasnije Džamal Musijala postigao svoj drugi pogodak na ovoj utakmici i praktično prekinuo Bajernov "hod po žici".

Bio je ovo, inače, Bajernov čak 65. uzastopni domaći meč u Bundesligi u kojem su postigli pogodak, što je novi rekord njemačkog prvenstva!

Standings provided by Sofascore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!