Banjalučani su poraženi u duelu sa Baltikom iz Kalinjingrada.

Borac Baltika uživo prenos  Izvor: MONDO

Fudbaleri Borca upisali su poraz u duelu sa ruskim premijerligašem Baltikom, u prvoj utakmici na pripremama u Antaliji:

BORAC – BALTIKA 0:2 (0:0)
/Enrikez 50, Lazarev 83/

Trenutno pretposljednji tim ruske elite do trijumfa nad crveno-plavima stigao je pogocima Anhela Enrikeza u 50. i Vladislava Lazareva u 83. minutu.

Nakon što nije bilo pogodaka u prvom dijelu, uz "mršav" broj prilika, pet minuta je bilo potrebno timu Sergeja Ignaševiča da dođe do prednosti.

Enrikez je dobio priliku u nastavku, a nedugo nakon ulaska u igru namjestio se na udarac, na vrhu kaznenog prostora, i prizemnim udarcem matirao Miloševića, poslavši loptu u donji lijevi ugao njegovog gola.

Pobjedu je ruska ekipa potvrdila sedam minuta prije kraja, kada je nakon centaršuta Roberta Fernandeza sa lijeve strane Vladislav Lazarev bio najprisebniji pred Borčevim golom.

Imali su, između dva ruska pogotka, igrači Vinka Marinovića dvije odlične šanse, preko Stojana Vranješa i Milana Makarića, da stignu do pogotka.

Ofanzivni vezista crveno-plavih je, međutim, iz dobre pozicije šutirao tik pored gola, dok je golman Baltike Evgenij Latišonok uspio da odbrani šut Borčevog napadača.

Naredni od ukupno šest mečeva u Antaliji Borac će odigrati 29. januara protiv Pjunika.

BORAC: Milošević, Kvržić, Ćelić, Šušić, Erera, Grahovac, Terzić, Blagaić, Čavić, Vuković, Lukić. Trener: Vinko Marinović. Drugo poluvrijeme: Milošević (od 60. Pavlović), Jurilj, Pejović, Jokić, Subić, Fićović, Nišić, Kulašin, Vranješ, Hrelja, Makarić.

Tok utakmice pogledajte klikom na karticu RAZVOJ DOGAĐAJA.

16:23

KRAJ

Završen je meč, Borac je poražen od Baltike rezultatom 2:0.

16:16

83' - GOOOL!

Postigla je Baltika sada drugi gol, strijelac je Vladislav Lazarev.

Roberto Fernandez je centrirao sa lijeve strane, a lopta je na suprotnoj stativi stigla do Lazareva, koji neometan matira Pavlovića.

Baltika je pred pobjedom u ovom duelu.

16:12

79' - Pavlović brani udarac Lisakoviča!

Mogla je sada Baltika da udvostruči prednost!

Musaev je na desnoj strani proigrao Lisakoviča, ali je Pavlović ukrotio taj udarac!

16:10

77' - Makarić!

Sjajnu priliku nije iskoristio Makarić!

Poslije jedne kontre, izašao je sam ispred golmana Latišonoka koji je vrhovima prstiju nakon šuta Borčevog napadača izbacio loptu preko prečke!

16:09

76' - Vranješ pored gola

Solidno je Vranješ šutirao iz slobodnog udarca, ali je lopta prošla tik pored stative.

16:05

72' - Interveniše Pavlović ispred Enrikeza

Našao se Čileanac ispred golmana Borca, primio je loptu, ali je čuvar mreže crveno-plavih uspio da interveniše.

15:58

65' - Kasni Musaev na jedan centaršut

Uputili su igrači Baltike jedan "oštar" prizeman centaršut sa lijeve strane, ali je Musaev "ostao kratak".

15:53

60' - Sudar Osipova i Pejovića

Prilikom jednog skok-duela, glavama su se sudarili Aleksandr Osipov i Nikola Pejović, kojima se u ovim trenucima ukazuje pomoć na terenu.

15:50

57' - Vranješ!

Mogao je Borac sada do izjednačenja!

Vranješ se namjestio na udarac sa 17-18 metara, iskosa sa desne strane, gađao je suprotni ugao, ali je lopta prohujala pored stative.

15:49

Pavlović se priprema za ulazak u igru

Umjesto Miloševića, između crveno-plavih stativa uskoro će stati Bojan Pavlović.

15:44

50' - GOOOL!

Povela je Baltika u 50. minutu, strijelac je Čileanac Anhelo Enrikez, koji je dobio priliku u drugom dijelu.

Namjestio se napadač Baltike na udarac, na vrhu kaznenog prostora, i prizemnim udarcem matirao Miloševića, poslavši loptu u donji lijevi ugao njegovog gola.

15:37

46' - Počelo je drugih 45 minuta

15:29

Postava Borca za drugo poluvrijeme

Milošević, Jurilj, Pejović, Jokić, Subić, Fićović, Nišić, Kulašin, Vranješ, Hrelja, Makarić.

15:22

Kraj prvog poluvremena

Završeno je prvih 45 minuta, Borac - Baltika 0:0.

15:20

44' - Ukazuje se pomoć Lukiću

Napadač Borca ostao je da leži na terenu požalivši se na povredu, pa mu se u ovom trenutku ukazuje pomoć na terenu.

15:17

40' - Blagaić loše zahvata loptu

Centrirao je Kvržić sa desne strane, lopta je pala pred gol Baltike, Lukić ju je ostavio za Blagaića, ali ovaj loše šutira ka golu.

15:15

38' - Erera oboren u šesnaestercu

Našao se Borčev Kolumbijac na travi u kaznenom prostoru nakon duela sa Kovalevim, ali se arbitar nije oglasio.

15:06

30' - Kuzmin u ofsajdu

Šutirao je igrač Baltike iskosa sa lijeve strane, ali se nalazio u ofsajdu prilikom prijema lopte od strane bivšeg prvotimca Borca Gedeona Guzine.

15:05

29' - Borac kontroliše posjed lopte

Igrači Vinka Marinovića imaju terensku inicijativu, posjed lopte je na njihovoj strani, ali nema opasnosti po ruski gol.

14:55

18' - Miran period igre

Nema prilika u ovim trenucima na terenu, igra se odvija između dva šesnaesterca.

14:47

10' - Izbokiran Kvržić!

Ušao je desni bek Borca u kazneni prostor Baltike, namjestio se na udarac, ali je izblokiran.

Odmah u narednom napadu zaprijetila je Baltika, u solo-prodor je krenuo Kuzmin, dugo je vukao loptu, ali joj je potom "dao predug for", pa je Milošević uspio da interveniše.

14:43

7' - Gasama preko gola

Prvotimac Baltike zahvatio je loptu glavom nakon jednog ubačaja sa desne strane, ali nije bilo opasnosti po Miloševićev gol.

14:40

14:39

3' - Prilika za Borac

Prva opasna situacija pred ruskim golom.

Centrirao je Čavić sa desne strane, lopta je u gužvi u šesnaestercu došla do Vukovića čiji je udarac izblokiran, pa je lopta završila u korneru.

14:36

1' - Počela je utakmica!

14:09

SASTAVI

BORAC: Milošević, Kvržić, Ćelić, Šušić, Erera, Grahovac, Terzić, Blagaić, Čavić, Vuković, Lukić. Trener: Vinko Marinović.

BALTIKA: Džanajev, Žirov, Kuzmin, Guzina, Bistrovič, Prjahin, Isik, Gasama, Andrade, Kovalev, Arbuzov. Trener: Sergej Ignjaševič.

13:38

Šta crveno-plave čeka do kraja priprema?

Poslije duela sa Rusima, Borac će odigrati još pet kontrolnih mečeva prije povratka u Banjaluku.

Za 29. januar je zakazan okršaj sa Pjunikom, dok će rival 2. februara biti Tirol. Dan kasnije Borac će odmjeriti snage sa Dinamom iz Mahačkale, dok su za 5. februar planirane dvije utakmice.

Protivnici će biti Podbreskidzje i Krumovgrad.