Filkrug, Malen, Filkrug, Malen... Tandem Borusije se iskupio za "nulu", nova pobjeda "milionera"!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Dvojac Borusije iskupio se za "nulu" u prošlom kolu i nastavio da rešeta protivničke mreže.

Bundesliga Borusija Dortmund pobijedila Frajburg Izvor: osnapix / Titgemeyer / imago sportfotodienst / Profimedia

Borusija Dortmund prošlog vikenda pokvarila je savršenu 2024. godinu remijem 0:0 u Hajdenhajmu, ali se u petak uveče vratila na pobjednički kolosjek.

„Milioneri“ su sa 3:0 ispratili Frajburg sa Vestfalena, a junaci Borusije i ovog puta bili su Donjel Malen i Niklas Filkrug.

Tandem Borusije „zatajio“ je u prošlom kolu i desila se „nula“ u prošlom kolu koja je pokvarila savršen skor u ovoj godini, ali u petak uveče Malen i Filkrug su ponovo bili u centru pažnje.

Za razliku od prošlog trijumfa kada je Filkrug postigao het-trik ovog puta prva zvijezda je bio Malen, koji se najbolje snašao u protivničkom šesnaestercu i pogodio za vođstvo u 16. minutu.

Ipak, treba reći da je i Filkrug zaslužan za pogodak svojim dodavanjem, a novu asistenciju upisao je u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, ponovo za Malena.

Nakon dvije asistencije Filkrug se upisao i u rubriku golovi pogotkom za konačnih 3:0 kojim je ujedno i prestigao svog saigrača na listi strijelaca. Filkrug ima deset golova, Malen gol manje ove sezone, a njihovo „takmičenje“ definitivno ne smeta navijačima, jer Borusija pobjeđuje.