Crvena zvezda Voždovac prenos uživo livestream

Zvezda nastavila potjeru za Partizanom - opet je -1! Drama na Marakani, ali trka je tu!

Crvena zvezda savladala Voždovac (2:1) i pobjedom se primakla Partizanu.

Crvena zvezda Voždovac prenos uživo livestream Izvor: MN PRESS

Fudbaleri Crvene zvezde savladli su Voždovac 2:1 u 20. kolu Superlige i tako nastavili potjeru za Partizanom koji je i dalje lider na tabeli u srpskom šampionatu. Meč aktuelnog šampiona Srbije spektakularno je počeo golom Milana Rodića, koji je nekoliko minuta ranije dobio uramljen dres povodom 300 nastupa za crveno-bijele. Lijevi bek je fantastično zahvatio loptu i pogodio dalji ugao gola sa ivice kaznenog prostora. Ubrzo je bilo i 2:0 jer je Piter Olajinka realizovao prvu od nekoliko odličnih šansi u kojima se našao.

Da je Nigerijac pogađao još, pobjeda Zvezde bila bi jedna od najubjedljivijih u sezoni - imao je priliku da na razne načine trese mrežu iza leđa Andrije Katića, ali nije bilo sreće ili umijeća za tako nešto. Na kraju, Zvezda je postigla i treći gol preko Šerifa Endiajea, ali je glavni arbitar Jovan Šegrt nakon sugestije i gledanja VAR snimka odlučio da zbog faula u napadu poništi taj pogodak.

Da bude drame na stadionu Rajko Mitić potrudili su se Mihajlo Nešković i Aleksandar Dragović. Šut fudbalera Voždovca loše je pokušao da blokira kapiten Crvene zvezde, a lopta je promijenila pravac toliko da prevari Zorana Popovića! Ipak, Voždovac nije mogao do senzacije protiv Zvezde.

Detalje meča pronađite klikom na karticu "RAZVOJ DOGAĐAJA".

18:30

Gol Voždovca!

Ovako su gosti smanjili zaostatak i započeli dramu na najvećem srpskom stadionu.

KRAJ - 2:1!

Crvena zvezda je savladala Voždovac u prvom prolećnom kolu i nastavila poteru za Partizanom, koji je ostao jedan korak ispred na tabeli. Golove za Zvezdu postizali su Milan Rodić i Piter Olajinka, dok je Mihajlo Nešković pogodio za goste.

18:18

86. minut - GOL, Nešković, 2:1!

Drama na Marakani, Voždovac postiže gol kojim unosi neizvesnost u meč. Minja Nešković je šutirao sa distance, Aleksandar Dragović je loše intervenisao, a Zoran Popović nije mogao da spreči gol.

18:17

85. minut - Izmene!

Umesto Endiajea na terenu je Uroš Sremčević, napadač od dva miliona evra! U gostujućem timu šansu je dobio Stefan Pirgić.

18:13

81. minut - Poništen gol!

Nakon odjave iz VAR sobe i gledanja snimka, sudija Jovan Šegrt odlučio je da gol Šerifa Endiaja ne bude priznat. Ostaje 2:0 u korist Crvene zvezde.

18:11

78. minut - GOL, Endiaje, 3:0!

Ljuti su fudbaleri voždovca i traže od glavnog arbitra meča da dosudi faul nad golmanom Katićem, ali čini se da se to neće desiti. Šerif Endiaje je zatresao mrežu, a Jovan Šegrt pokazao na centar. Ostaje da i VAR proveri ovu situaciju.

18:05

73. minut - Izmene!

Umesto Olajinke na terenu je Vladimir Lučić, a umesto Mitrovića za Voždovac će igrati Filip Antonijević.

18:04

72. minut - Povreda Popovića!

Nakon nezgodnog udarca ostao je da leži golman Crvene zvezde, ali deluje da će moći da nastavi meč. Ubrzo se pridigao i meč je nastavljen, a mladi Guteša ustao je sa klupe za rezervne igrače.

17:59

67. minut - Olajinka...

Postaje teško nabrojati sve prilike koje je Piter Olajinka promašio danas. Ovog puta je sa peterca mogao da postigne gol, ali je katastrofalno zahvatio loptu.

17:54

63. minut - Izmene!

Menja Vladan Milojević - umesto Rodića i Šljivića na terenu su Viktor Radojević i Mirko Ivanić!

17:43

51. minut - Spajić, 2:0!

Dugo je Zvezda kružila oko gola Voždovca, a na kraju je defanzivac imao priliku da uputi udarac. Probao je snažnim udarcem, ali je lopta otišla preko gola.

17:37

46. minut - Nastavljamo!

Počeo je drugi deo meča na stadionu "Rajko Mitić", gde igraju Crvena zvezda i Voždovac.

17:20

POLUVREME - 2:0!

Crvena zvezda je furiozno otovorila prolećni deo sezone i na poluvremenu ima dva gola prednosti protiv Voždovca! Prvo je mrežu Andrije Katića pogodio Milan Rodić, a zatim i Piter Olajinka, koji se kasnije pošteno ispromašivao. Mogao je krilni napadač Zvezde već u prvom delu da reši pitanje pobednika.

17:17

Nadoknada...

Igraće se još dva minuta, ali će to vreme početi da teče tek nakon što se Osmanu Bukariju ukaže pomoć.

17:14

42. minut - Šanse, šanse, 2:0!

Prvo je Nešković zapretio Popoviću sa velike udaljensoti, a zatim Olajinka Katiću nakon centaršuta sa desne strane. Golman Voždovca je sjajno intervenisao, a Piter Olajinka je lako mogao da ima i daleko više od jednog postignutog gola.

17:09

36. minut - Popović!

Ističe se golman Crvene zvezde Zoran Popović, koji je priliku među stativama dobio zbog povrede Omrija Glazera. Dva puta je sjajno reagovao, pa je mreža zvezde netaknuta.

17:04

32. minut - Prečka, 2:0!

Ostaje 2:0 za Crvenu zvezdu, a Piter Olajinka je lako mogao da postigne het-trik za pola sata fudbala. Posle gola i atraktivnog promašaja krilni napadač pogađa prečku gola Voždovca.

17:00

28. minut - Makazice, 2:0!

Odlično je Osman Buakri pripremio šansu saigraču, ali Piter Olajinka nije uspeo da pogodi gol. Probao je izuzetno atraktivno, makazicama. Njegov udarac otišao je preko gola.

16:58

Golovi Zvezde!

Ovako je Crvena zvezda stigla do prednosti protiv Voždovca!

Prvo je pogodio Milan Rodić...

Milan Rodić Zvezda Voždovac
Izvor: YouTube/TV Arena sport

A zatim i Piter Olajinka!

Piter Olajinka

16:48

16. minut - GOL, Olajinka, 2:0!

Ponovo ekipa Voždovca nije uspela da očisti opasnost ispred svog gola - lopta je izbačena pravo na nogu mladom Jovanu Šljiviću, a nakon što je njegov udarac izblokiran na pravom mestu našao se Piter Olajinka, strelac drugog gola na meču.

16:41

9. minut - GOL, Rodić, 1:0!

Slavljenik u redovima Crvene zvezde postiže prvi gol na meču! Pred susret protiv Voždovca Milan Rodić je dobio uramljen dres zbog 300 nastupa u crveno-belom, a sebe je počastio pogotkom sa ivice kaznenog prostora. Lopta mu je pala tačno na levu nogu, a on iz prve pogodio dalji ugao Katićevog gola.

16:38

7. minut - Žuti karton!

Mladi Matija Mitrović dobio je javnu opomenu zbog faula nad Lazarom Nikolićem već u ranoj fazi meča.

16:31

1. minut - Počinjemo!

Crvena zvezda i Voždovac igraju veoma važan meč 20. kola Superlige.

16:25

Partizan je na "plus 4"

FK Partizan pobedio je na gostovanju Javoru u Ivanjici 1:0 i miran će dočekati rezultat utakmice na "Marakani". Podsetimo, večiti derbi zakazan je za peto "prolećne" kolo, 9. marta!

Izvor: TV Arena sport/screenshot

15:40

Rezervisti!

Crvena zvezda: Guteša, Điga, Ivanić, Knežević, Lučić, Milunović, Mimović, J. Mituljikić, N. Mituljikić, Radojević, Sremčević

Voždovac: Antonijević, Bubanj, Kojić, Kolarević, L. Pavlović, V. Pavlović, Petrović, Pirgić, Skrobonja, Vidić

15:30

Sastavi!

Crvena zvezda: Popović - Nikolić, Spajić, Dragović, Rodić - Mijailović, Kanga - Bukari, Šljivić, Olajinka - Endiaje

Voždovac: Katić - Đuričić, Krpić, Lukić, Đurđević - Matić, Jočić - Vujanović, Nešković, Mitrović - Flemings

15:25

Tabela!

Ovakva je situacija u Superligi Srbije:

15:15

Dobar dan!

Fudbaleri Crvene zvezde ugostiće Voždovac u prvoj rundi prolećne polusezone i pokušati da se revanširaju za bolan poraz od jesenas, kada su "Zmajevi" bili bolji na krovu tržnog centra. Meč počinje u 16:30, a tekstualni prenos pratite uz MONDO.