Remi Sitija i Čelsija u derbiju Premijer lige

Autor Haris Krhalić

Derbi završen bez pobjednika.

mančester siti čelsi Izvor: Nick Potts / PA Images / Profimedia

Fudbaleri Mančester sitija i Čelsija, u derbi meču 25. kola Premijer lige, odigrali su utakmicu bez pobjednika (1:1).

Čelsi je odigrao dobru utakmicu, dobro se branio i bio opasan iz kontranapada. Jednu takvu šansu iskoristio je Rahim Sterling u 42. minutu kada je donio i vođstvo gostujućem timu.

U nastavku meča je uslijedio veliki pritisak Sitija, naročito u završnici. Čelsi se branio koliko je mogao, ali je na kraju Đorđe Petrović ipak savladan. Strijelac izjednačujućeg gola bio je Rodri u 83. minutu.

Siti je treći na tabeli Premijer lige sa 53 boda i uz utakmicu manje ima dva boda manje od Arsenala i četiri manje od prvoplasiranog Liverpula. Čelsi je sada deseti sa 35 osvojenih bodova.

Fudbaleri Mančester sitija u narednom kolu Premijer lige dočekuju Brentford, dok Čelsi očekuje finale Liga kupa protiv Liverpula.