Sarajevo pregaženo na svom terenu: Povratak "Škripara" na Koševo nakon 15 godina

Autor Haris Krhalić

Široki Brijeg konačno upisao pobjedu u domaćem prvenstvu.

_C4A9309.JPG Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

U okviru 19. kola Premijer lige BiH, fudbaleri Sarajeva su na svom terenu dočekali ekipu Širokog Brijega te upisali poraz rezultatom 1:3.

Širokobriježani do ovog meča nisu čak u devet vezanih utakmica domaćeg šampionata osjetili slast pobjede, a posljednji put su slavili u oktobru kada su savladali Igman iz Konjic. Bolji početak drugog dijela sezone nisu mogli ni zamisliti.

Ovaj meč će ostati upamćen i po povratku „Škripara“ na Koševo, koji na gostovanje Sarajevu nisu dolazili od 2009. godine kada je u Širokom Brijegu ubijen Vedran Puljić, navijača bordo tima čije ubistvo nije razjašnjeno ni nakon 15 godina.

SARAJEVO – ŠIROKI BRIJEG 1:3 (0:0)
/Mustafić 87 - Lukić 46, Kuprešak 53, Mišić 77/

U 21. minutu Penjaranda se odlično izborio za prostor i šutirao sa ruba šesnaesterca, ali njegov pokušaj odlazi pored gola.

Osam minuta kasnije gosti su imali odličnu priliku nakon kontre. U situaciji dva na jedan, Ćavar je pokušao uposliti Lukića koji je bio sam, ali Beganović odlično interveniše.

Širokobriježani do prednosti dolaze na samom startu drugog poluvremena, jednim od najljepših golova u ovoj sezoni Premijer lige BiH. Strijelac je bio Daniel Lukić, koji je sa dvadesetak metara iskosa pogodio dalji ugao gola bordo tima.

Krenulo je Sarajevo nakon primljenog gola silovito u napad, a gosti su to iskoristili samo sedam minuta kasnije. Nakon fenomenalne kontre Mihail Kuprešak bježi odbrani sarajevskog tima i pogađa za 0:2 na Koševu.

Pitanje pobjednika je i definitivno riješeno u 77. minutu kada je Petar Mišić pogodio za nedostižnih 0:3.

Pored fantastičnog gola Lukić, vidjeli smo još jedan prelijep pogodak, a strijelac je ovog puta bio Mirza Mustafić koji je sa nekih 25 metara smanjio rezultat na 1:3.

FK Sarajevo: Iliev, Buljubašić, Oliveira, Penjaranda, Hasić, Julardžija, Beganović, Kapetanović, Aničić, Đuričković, Ziljkić

NK Široki Brijeg: Bender, Pranjić, Prusina, Mašić, Bagarić, Marin, Lukić, Mamić, Matić, Ćavar, Kuprešak