"Projektil" u nadoknadi za šok u Ligi šampiona: Porto napravio veliko iznenađenje, remi Napolija i Barselone

Remi Napolija i Barselone i pobjeda Porta u Ligi šampiona.

Arenal poražen od Porta remi Napolija i Barselone Izvor: Antonio Balasco / imago sportfotodienst / Profimedia

Kakvo veče u Ligi šampiona u srijedu. Dva meča, tri gola, remi i pobjeda. Nije bilo pretjerano uzbudljivo na utakmicama u elitnom evropskom takmičenju, ali je završnica donijela i jedna šok. Revanši će donijeti odgovor na to ko će proći u četvrtfinale.

Napoli i Barselona bili su efikasniji - 1:1. U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, a onda je pogodio Robert Levandovski. U 65. minutu je pogodio na asistenciju Pedrija. Nije se prednost dugo zadržala. Samo 15 minuta kasnije pogodio je sjajni napadač domaćeg tima Viktor Osimen. Izjednačio je u 75. minutu i ispostavilo se da je to konačan rezultat. Barsa je postigla i drugi gol u dubokoj nadoknadi, ali je gol poništen zbog ofsajda koji je prethodio tome.

U drugom meču očekivala se laka i ubjedljiva pobjeda Arsenala, to se nije dogodilo. Izgledalo je kao da će meč biti završen bez golova, za 90 minuta viđen je samo jedan udarac u okvir gola, gosti iz Londona nisu imali nijedan, čekao se samo sudijski zvižduk. Onda je viđena "bomba".

U 94. minutu Galeno je pogodio sa oko 20 metara, poslao je veoma precizan i dovoljno snažan udarac u dalji ugao. Pokušaj Davida Raje da to odbrani učinio je gol samo još lepšim. Tako je Porto odnio pobjedu i sa rezultatom 1:0 ide u London da pokuša da odbrani prolaz. Revanši se igraju 12. marta.