Superliga Srbije Crvena zvezda Čukarički uživo prenos

Dva penala i pobjeda Zvezde u derbiju

Crvena zvezda je odigrala najbolju utakmicu ovog proljeća i slavila protiv Čukaričkog.

Superliga Srbije Crvena zvezda Čukarički uživo prenos Izvor: MN PRESS

Crvena zvezda se osvetila Čukaričkom za poraz od prošle jeseni kada ju je vodio Barak Bahar, pošto je Vladan Milojević daleko bolje bio upoznat sa vrlinama i manama "brđana". Pobjeda je bila rutinska u najboljoj partiji srpskog šampiona ovog proljeća, baš kao što to i rezultat na semaforu "Marakane" pokazuje - 3:0 (2:0).

Trijumf crveno-bijelima donijeli su Kanga u 9. minutu iz penala, potom Šerif Endiaje koji je u 37. nastavio golgeterski niz, da bi zatim izborio još jedan jedanaesterac u 75. Tada je Kanga prepustio izvođenje Bukariju i fudbaler iz Gane je bio precizan.

U narednom kolu Crvena zvezda ide u goste TSC-u, a zatim dočekuje Partizan.

Standings provided by Sofascore

Detalje meča potražite klikom na karticu "RAZVOJ DOGAĐAJA".

18:05

Pogled na tabelu!

17:53

KRAJ!

Crvena zvezda je pobedila Čukarički 3:0.

17:45

82' - Poslednja izmena u Zvezdi

U igru ulazi i mladi Jovan Šljivić umesto Gelora Kange.

17:39

77' - Bukari!

Odmah još jedna šansa za Bukarija, u prostor mu je dodao Hvang, a iako je dobro šutirao najbrži igrač Zvezde, lopta odlazi malo pored stative.

17:38

75'- GOOL! BUKARI! 3:0!

Ovoga puta nije šutirao Kanga, prepustio je loptu Bukariju, a napadač iz Gane je snažno šutirao i pogodio pravu stranu. U igru ulazi i Kraso umesto Šerifa.

Bukari
Izvor: YouTube/Arena sport

17:37

75' - Penal za Zvezdu!

Vranješ je naivno postupio u duelu sa Šerifom, pobegao mu je napadač Zvezde, a štoper iz BiH ga je srušio za penal.

17:27

63' - Rodić!

Kakva intervencija beka Crvene zvezde. Vrhunsku loptu dobio je Miladinović, uspeo da je primi i namesti se na šut, a onda je Rodić ušao u blok i zaustavio ofanzivca Čukaričkog.

17:26

60' - Izmene!

Lučić menja Olajinku, Mijailović umesto Ivanića, a izašao je i mladi Mimović umesto koga nastavlja Nikolić.

17:20

57' - Tri šanse!

Pravo niotkuda gužva pred golom Glazera. Prvo je Dragovića lako prevario Miladinović i šutirao je u golmana  Zvezde, a u nastavku neoprezni Kanga i Hvang što je dovelo do još opasnijeg šuta Sisoka, a onda još jednom Miladinovića koji je izblokiran.

17:18

54' - Rodić!

Opasna prilika za Zvezdu iz prekida, poslao je dobru loptu Kanga, probao je na prvoj Rodić da prevari golmana Čukaričkog, ali je Vranješ licem zaustavio taj pokušaj.

17:11

46' - Izmena!

Cvetković umesto Nikčevića u Čukaričkom, dok Vladan Milojević nije ništa menjao.

17:04

Pogledajte najbolje fotke iz prvog dela!

16:50

45' - Poluvreme!

Crvena zvezda vodi 2:0 protiv Čukaričkog golovima Kange iz 9. i Šerifa iz 37. minuta.

16:40

36' - GOOL! ŠERIF! 2:0!

Sjajno se snašao Šerif, izašao je pred Filipovića, obišao ga i onda iz "mrtvog ugla" uspeo da pogodi mrežu. Od stative se odbila preko linije! Pre toga fantastična asistencija Hvanga...

Šerif Endiaje

16:31

28' - Bukari!

U svom stilu, iskosa sa desne strane "uhvatio" je šut, ali je bio ekstremno neprecizan.

16:29

26' - Šerif!

Trudi se Endiaj od početka meča, ali ne uspeva da dođe do gola. Sada je posle centaršuta Olajinke sa leve strane probao glavom sa pet metara, ali je to bilo "ravno", pa je pogodio samo Filipovića koji je osetio da preti opasnost njegovoj ekipi.

16:20

17' - Ivanić!

Najopasnija šansa za Zvezdu na meču, lepo je išao napad po desnoj strani, dobio je loptu Endiaje i zagradio se, Bukari je šutirao, a na njegovu loptu je naleteo Ivanić i umalo pospremio loptu u mrežu.

16:12

9' - GOOL! KANGA! 1:0!

Precizan je Gelor Kanga sa "kreča", snažno je šutirao, pa iako ga je pročitao FIlipović - nije mogao da sustigne loptu.

Pogledajte gol Gelora Kange na meču Crvena zvezda - Čukarički.

16:11

8' - Penal za Zvezdu!

Sudija je procenio na osnovu gledanja snimka da je bilo elemenata za najstrožu kaznu.

16:10

6' - Šansa, pa sudar! Penal?

Prvi dobar napad Zvezde na meču, lepo je ušao u kazneni prostor Olajinka, video je Spajića na petercu i "gađao" ga, štoper nije bio precizan, ali je ostao na zemlji zbog sudara sa Tošićem. Proverava se i da li ima elemenata za penal...

16:06

1' - Meč je počeo!

Kao što je uobičajeno, Zvezda će prvo poluvreme napadati na južnu tribinu.

16:02

Igrači su tu!

Izašli su fudbaleri dva tima, meč kasni nekoliko minuta

15:48

Pobedio i Partizan!

Uoči meča Crvene zvezde i Čukaričkog, Partizan je slavio 2:1 protiv Radnika u Surdulici i došao je do nova tri boda, zbog kojih ostaje na prvom mestu kakav god rezultat danas da bude na "Marakani".

15:40

Ko čeka priliku?

U taboru crveno-belih na klupi su Popović, Điga, Kraso, Lučić, Mijailović, Milunović, Nikolić, Radojević, Šljivić, Sremečvić i Stamenić, dok sa druge strane šansu čekaju Kaličanin, Cvetković, Ergelaš, Kovač, Milojević, Endiaje, Rogan, Vinisijus, Stanković, Stojanović, Subotić.

15:18

A evo kako izgleda Čukarički

ČUKARIČKI (4-2-3-1): Filipović – Stevanović, Vranješ, Jovanović, Tošić – Sisoko, Docić – Ivanović, Miladinović, Nikčević – Adžić.

15:10

Debi mladog beka Zvezde!

Ognjen Mimović će na teren u sastavu tima Vladana Milojevića!

CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1) Glazer - Mimović, Spajić, Dragović - Rodić, Kanga, Hvang, Bukari - Ivanić, Olajinka - Endijae

15:00

Šta kaže Petrić?

"Meč protiv Crvene zvezde treba da bude rasterećenje za naše igrače, da pokažu šta mogu i da se pridržavaju dogovora koji ćemo imati. Što se tiče punog stadiona, imaju ovi momci već dosta iskustva, između ostalog i ove sezone u evropskim susretima. Ne može to da bude opravdanje, može samo da im bude motiv više. Od kako sam došao ovde, uvek im tražim da se rasterete, pa će tako biti i pred ovu utakmicu. Ne smeju da budu nervozni, ali moraju da preuzmu odgovornost. I ako pogreše, treba da nastave dalje, da poštuju dogovor koliko god je to moguće", rekao je Gordan Petrić.

14:45

Šta kaže Milojević?

"Utakmica koja je odigrana u prvom delu sezone je u potpunosti drugačija od one koja je pred nama. Očekujem drugačiji pristup. Imaćemo protivnika koji je u vrhu srpskog fudbala, Čukarički je to pokazao prošle godine, kao i prethodnih sezona. Radi se o ekipi koja je igrala grupnu fazu Lige konferencija, što je velika stvar za njih. Imaju izbalansiranu ekipu, dobre mlade, ali i starije igrače. Očekuje nas teška utakmica", poručio je Vladan Milojević.

14:38

Dobro došli u MONDO live!

Crvena zvezda i Čukarički sastaju se danas u derbiju 22. kola Superlige od 16 časova. Biće ovo lepa prilika za Vladana Milojevića da vidi gde je njegova ekipa posle priprema u najvećoj proveri do sada, posebno ako se zna da je Čukarički njegov nekadašnji klub - koji je jesenas pobedio Zvezdu na Banovom brdu 2:1.

Ostanite uz MONDO, pratićemo meč iz minuta u minut.