Četiri mjeseca nisu slavili u gostima, pa ŠOKIRALI Vestfalen! Borusija na 20 bodova od lidera!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Hofenhajm tri puta utišao „žuti zid“ u Dortmundu i stigao do prve pobjede u gostima još od oktobra!

Bundesliga Hofenhajm pobijedio Borusiju 3-2 u Dortmundu Izvor: Shutterstock

Borusija Dortmund u utorak je ispustila pobjedu protiv PSVA-a u Ligi šampiona, a za katastrofalnu sedmicu „milionera“ pobrinuo se Hofenhajm.

Ekipa koja nije slavila u gostima još od oktobra odnijela je sva tri boda sa Vestfalena pobjedom 3:2, i to poslije dvostrukog preokreta, prvo domaćih, a onda i gostiju.

Da će ovo biti ludo veče u Dortmundu bilo je jasno već poslije samo 90 sekundi igre kada je Ilhas Bebou šokirao domaće navijače pogotkom za vođstvo Hofenhajma.

Nije to slomilo Borusiju koja je krenula odmah u ofanzivu što se i isplatilo i već u 25. minutu rezultat na semaforu je glasio 2:1.

Kao i nebrojeno puta ove sezone "spasilac“ Borusije bio je Malen koji je izjednačio na 1:1.

Poslije nove asistencije Rojsa pogodio je Šloterbek i činilo se da su "milioneri“ na putu da upišu novi trijumf, ali umjesto toga – novi šok u drugom poluvremenu! U razmaku od tri minuta, Hofenhajm je dva puta tresao Mejera, a čovjek odluke bio je Maksimilijan Bajer.

Dvadesetjednogodišnji napadač Hofenhajma primio je loptu praktično na svojoj polovinu, a onda se sjurio ka šesnaestercu Borusije i uz pomoć jednog fudbalera domaćih prevario Mejera za izjednačenje.

Novi šok na Vestfalenu nije samo paralizovao navijače na tribinama, već i fudbalere Borusije, koji su tri minute kasnije dozvolile gostima brz kontranapad, a agzekutor je ponovo bio Bajer, ovog puta poslije odličnog prodora i asistencije Štaha.

Mijenjao je Edin Terzić, redale su se prilike pred golom Hofenhajma, ali novi preokret nismo vidjeli.
Borusija Dortmund je tako upisala prvi poraz u 2024. poslije kojeg imaju okruglih 20 poena zaostatka za vodećim Bajerom iz Leverkuzena.