Vratila se Prva liga RS: Favoriti opravdali očekivanja

Autor Haris Krhalić

Troipomjesečnoj pauzi došao je kraj.

fk radnik Izvor: Promo/FK Radnik Bijeljina

Nakon više od tri mjeseca pauze, fudbal se vratio na terene Prve lige RS. U prvom kolu drugog dijela sezone favoriti su opravdali očekivanja.

Prvoplasirani Radnik iz Bijeljine upisao je pobjedu na gostovanju kod Slavije rezultatom 1:2. Golove za lidera Prve lige RS postigli su Aleksandar Vasić u 58. minutu i Dejan Živković u 72. minutu meča. Jedini pogodak za Slaviju postigao je Nikola Bjeloš u 74. minutu utakmice.

Ekipa Laktaša slavila je u Mrkonjić Gradu protiv Slobode rezultatom 0:2. Pogodak na debiju za tim iz Laktaša postigao je Nikola Turanjanin u 32. minutu da bi pitanje pobjednika golom riješio Vuk Tešić sredinom drugog dijela.

Trećeplasirani Rudar iz Prijedora na svom terenu savladao je Ljubić iz Prnjavora sa 3:0. Golove za Prijedorčane postigli su Paulo da Silva koji je pogađao u dva navrata, u 15. i 59. minutu te Almir Bekić.

Kozara je u Gradišci ubjedljivo slavila protiv Sutjeske (4:1). Golove za domaći tim postigli su Admir Sadiković, Vladimir Petković te Jovan Bokić koji se u listu strijelaca upisao dva puta. Jedini pogodak za Sutjesku postigao je Dario Blagojević.

Leotar je u Trebinju bio bolji od BSK-a sa 1:0, a pogodak vrijedan trijumfa postigao je Đoko Milović. Drina je sa 2:0 savladala FAMOS, dok je Borac identičnim rezultatom bio bolji od Omarske.

Pobjedu je upisala i Romanija koja je sa 2:1 savladala Velež iz Nevesinja.