Igman nije imao šanse u Mostaru: Velež rutinski do pobjede, Konjičani i dalje ispod crte!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

"Rođeni" završili posao protiv Igmana u prvom poluvremenu.

velež Izvor: Promo/FK Velež Mostar

Poslije prvog kola trećeg kruga Premijer lige BIH nema bitnih promjena na tabeli.

Poredak u vrhu ostao je isti poslije pobjeda Zrinjskog i Borca, a isti odnos snaga poslije ovog kola je i na samom dnu pošto je svih šest skipa sa začelja upisalo poraze.

Među njima je i Igman koji je u nedjelju uveče poražen u Mostaru od Veleža rezultatom 2:0, pa je ostao u zoni ispadanja, ispred posljednjeplasirane Zvijezde 09, a iza Tuzla sitija i Željezničara koji imaju isto bodova kao ekipa iz Konjica.

Nisu gosti imali šanse na ovom meču, Velež je ušao odlučno i sav posao završio u prvom poluvremenu, nakon kojeg je na semaforu stajalo, ispostaviće se, konačnih 2:0.
Rođeni su poveli praktično iz prve prave prilike, u 12 minutu Vehabović je ubacio za Šikala koji odlično šutira glavom, a nakon što je lopta pogodila prvo jednu, pa drugu stativu i „šetala“ po gol-liniji natrčao je Haskić i pospremio je u mrežu za vođstvo.

Bilo je prilika u prvom dijelu, Džankovićev dobar pokušaj izblokiran je u korner, a nakon toga smo vidjeli odličan pokušaj Hrkača iz slobodnog udarca, međutim, lopta je prošla nekoliko centimetara od mjesta gsje se spajaju stativa i prečka.

Samo minut kasnije Haskić je pogodio glavom, ali je pogodak poništen zbog ofsajda.

Potom pokušaj Pešagića, a onda lijep pogodak danas raspoloženog Hrkača koji je pogodio suprotnio ugao Ćemanovog gola za 2:0!
Golman Igmana branio je sve što je mogao, istakao se i u nastavku kada je skinuo šut Šikala sa svega šest-sedam metara.

Smjenjivale su se akcije ejednih i drugih, međutim, Velež je do kraja kontrolisao meč i sačuvao sva tri boda.