Šest golova i poraz Monce od Napolija: Đurić se upisao u listu strijelaca

Autor Haris Krhalić

Monca je nakon prvog poluvremena imala pogodak prednosti, ali su na kraju poraženi rezultatom 2:4.

politano Izvor: Alberto Mariani / Zuma Press / Profimedia

U okviru 31. kola Serije A fudbaleri Monce poraženi su na svom terenu od Napolija rezultatom 2:4.

Iako je domaći tim nakon prvog poluvremena imao prednost od 1:0, nakon gola Milana Đurića iz devetog minuta, Napoli je u nastavku stigao do preokreta.

Sve je pokrenuo Viktor Osimen nebeskim skokom u 55. minutu, a dvije minute kasnije Politano majstorijom dovodi svoj tim u vođstvo.
Nakon jedne odbijene lopte, Italijan je fenomenalno zahvatio volej i još ljepše pogodio za 1:2.

Ni tu nije bio kraj problemima za domaći tim s obzirom da su u 61. minutu primili još jedan pogodak. Strijelac je ovog puta bio Pjotr Zjelinski.

Međutim samo minut kasnije, vidjeli smo još jedan fenomenalan pogodak. Veznjak Monce Andrea Kolpani iskosa pogađa u suportni ugao i vraća svome timu nadu da barem može do boda.

Međutim, sve nade ugasio je Raspadori u 68. minutu pa je Napoli stigao do 48 bodova te zauzima sedmu poziciju u Seriji A. S druge strena, Monca se nalazi na 11. sa 42 boda.