Leće nemoćno u Milanu: "Rosoneri" stigli do petog vezanog trijumfa

Autor Haris Krhalić

Siguran trijumf ekipe Milana.

žiru Izvor: Italy Photo Press / Zuma Press / Profimedia

Fudbaleri Milana su u okviru 31. kola Serije na svom terenu upisali siguran trijumf protiv ekipe Lećea. Ekipa Stefana Piolija je pitanje pobjednika riješila već nakon 20 minuta igre, a na kraju su slavili rezultatom 3:0.

Milan – Leće 3:0 (2:0)
/Pulišić 6, Žiru 20, Leao 57/

„Rosoneri“ su do prednosti stigli već u šestom minutu kada je Kristijan Pulišić sa ruba 16 metara načeo gostujući tim. U 20. minutu vidjeli smo i drugi pogodak, a strijelac je ovog puta bio Olivije Žiru. Francuski napadač je bio najviši u skoku nakon kornera i matirao golmana gostiju glavom.

Krajem prvog dijela bivši fudbaler Zvezde Nikola Krstović dobio je crveni karton, što je ugasilo i posljednju nadu da njegov tim danas može do pozitivnog rezultata.

Konačan rezultat postavio je Rafael Leao u 57. minutu meča.

Bio je ovo peti vezani trijumf za ekipu Milana u Seriji A te sada imaju devet bodova više od trećeplasiranog Juventusa koji ima i utakmicu manje. Što se tiče gostiju oni imaju 29 bodova i zauzimaju 13. poziciju.