Inter grabi ka "skudetu" - ponovo je na "plus 14"

Osam kola je do kraja sezone u Seriji A, u igri su još 24 boda, a Inter ima ogromnu prednost nad gradskim rivalom Milanom.

Inter Izvor: Tiziano Ballabio/IPA Sport/ipa-a / Shutterstock Editorial / Profimedia

U posljednjem meču 30. kola Serije A Inter je rutinski savladao Empoli 2:0 (1:0) na "Đuzepe Meaci" i tako ponovo stekao 14 bodova prednosti nad gradskim rivalom Milanom, osam kola prije kraja sezone.

Iako su i gosti prijetili na večerašnjem duelu, "nerazuri" su u potpunosti kontrolisali meč, postigli dva gola na vrijeme i praktično rutinski stigli do nove, 25. pobjede u sezoni.

Već nakon pet minuta igre, domaćin je stigao do vođstva. Sjajnu akciju Intera nakon asistencije Alesandra Bastonija u stilu pravog golgetera završio je volej udarcem Federiko Dimarko. Zanimljivo, defanzivcu "crno-plavih" ovo je bio peti gol u sezoni, a drugi protiv Empolija, s obzirom da je u prvom ovosezonskom duelu sa stadionu "Karlo Kastelani" bio jedini strijelac za svoj tim u minimalnoj pobjedi.

Kako se meč bližio kraju, bilo je izvjesno da će bodovi ostati u Milanu, a trijumf je u 81. minutu potvrdio Aleksis Sančez, nakon preciznog dodavanja Denzela Damfriza.

Inter iz kola u kolo dominira, pokazuje klasu i sa samo jednim porazom u sezoni potvrđuje da je daleko ispred svih ekipa u Seriji A.