Demirović zabio, ali Hofenhajm je sve riješio za 20 minuta i prekinuo crnu seriju!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Ermedin Demirović strijelac u porazu Augzburga na gostovanju kod Hofenhajma.

Bundesliga Ermedin Demirović strijelac u porazu Augzburga  Izvor: Oliver Zimmermann / imago sportfotodienst / Profimedia

Poslije tri vezana poraza fudbaleri Hofenhajma konačno su izašli iz "kanala" i upisali pobjedu, a stradao je Augzburg koji je u Sinshajm stigao u odličnoj formi, ali je poražen 3:1.

Na prethodnih pet utakmica Augzburg je upisao četiri pobjede i remi, ali se u nedjelju našao u problemu već poslije 20 minuta jer je na semaforu stajalo 2:0.

U razamku od tri minuta pogodili su Veghorst, pa Kramarić i tako nagovijestili izlazak Hofenhajma iz krize.

Uspio je Augzburg da smanji nakon jednog sata igre, a strijelac je bio Ermedin Demirović. Reprezentativac BIH rutinski je postavio nogu na centašur Tica i postigao svoj 15. gol ove sezone.

To je ipak bilo sve od Augzburga, kojem ove sezone definitivno ne leži Hofenhajm. U prvom meču odigranom u Augzburgu bilo je 1:1, a sada je Hofenhajm slavio 3:1, nakon što se Bebu u posljednjem minutu meča pobrinuo da trijumf bude ubjedljiviji.

Hofenhajm – Augzburg 3:1 (2:0)