Četvrti put u klupskoj istoriji Borac će igrati u finalu Kupa BiH, a tamo ga čekaju Sloga Meridian ili Zrinjski.

Borac Široki Brijeg Kup BiH uživo prenos  Izvor: Slaven Petković, mondo.ba

Fudbaleri Borca će četvrti put u klupskoj istoriji igrati u finalu Kupa BiH!

Do sada se to desilo 2004, 2010. i 2021. godine, pa će se nakon tri godine pauze crveno-plavi naći u borbi za trofej, koji su osvojili prije 14 godina.

U revanš utakmici polufinala, igrači Vinka Marinovića su na Gradskom stadionu trijumfovali nad Širokim Brijegom rezultatom 2:1, te se ukupnim rezultatom 5:2 u dvomeču plasirali u finale, gdje će snage odmjeriti sa Slogom Meridian ili Zrinjskim (prvi meč 0:0).

Ništa nismo vidjeli u prvih 45 minuta, Borac i Široki Brijeg su priredili pravu uspavanku u prvom dijelu – a onda su u drugom postignuta tri pogotka.

U 69. minutu je Marko Matić udarcem glavom matirao Marka Miloševića, poslije čega se Borac uozbiljio, ne dopustivši na kraju dramu na Gradskom stadionu.

Samo osam minuta kasnije, Stefan Fićović je "poništio" taj gol sjajnim volej udarcem sa ivice kaznenog prostora, dok je u 87. minutu Damir Hrelja pogotkom krunisao jedan dupli pas sa Srđanom Grahovcem.

Tok utakmice pogledajte klikom na RAZVOJ DOGAĐAJA!

BORAC: Milošević, Jokić, Pejović, Jurilj (od 73. Hrelja), Fićović, Subić, Lukić (od 66. Marčetić), Kvržić, Vranješ (od 66. Grahovac), Kulašin (od 73. Vuković), Terzić (od 73. Blagaić). Trener: Vinko Marinović.

ŠIROKI BRIJEG: Puljić, Mužek, Barišić, Mišić (od 72. Mamić), Bagarić, Ma. Matić (od 76. Pranjić), Buljan, Mi. Matić, Taraba, Benić (od 62. Činedu), Tomić. Trener: Dino Skender.

19:52

Kraj

Završena je utakmica na Gradskom stadionu, Borac je savladao Široki Brijeg rezultatom 2:1 u revanš utakmici polufinala Kupa BiH i četvrti put u klupskoj istoriji će igrati za trofej!

U finalu crveno-plave čeka bolji iz dvomeča Sloge Meridian i Zrinjskog, a prvi meč igran u Modriči završen je bez pogodaka.

19:49

90+1' - Žuti karton za Grahovca

19:49

Igraće se dva minuta nadoknade

19:48

19:46

87' - GOOOOOOL!

Borac vodi 2:1, gol je postigao Hrelja!

Poslije jedne lijepe akcije, dupli pas su odigrali Grahovac i Hrelja, a Borčev krilni napadač je umakao defanzivcima gostiju i donio preokret u Banjaluci!

19:43

84' - Izblokiran Vuković!

Imao je Borac situaciju tri na tri, Blagaić je povukao jednu loptu kroz sredinu, poslao je lijevo za Vukovića koji šutira, ali je njegov idarac izblokiran.

Poslije kornera koji je uslijedio, Puljić brani prizemni udarac Hrelje.

19:37

77' - GOOOOOL!

1:1 na Gradskom, izjednačio je Fićović!

Nakon jednog slobodnog udarca sa desne strane, uslijedio je "glavomet" u šesnaestercu gostiju, a na kraju se lopta odbila do Borčevog veziste koji je uhvatio volej na ivici kaznenog prostora i sjajno pogodio!

Borac ponovo ima plus dva u ukupnom rezultatu, sada je 4:2!

19:35

76' - Ivan Pranjić mijenja Marka Matića

Izlazi strijelac gola za Široki Brijeg.

19:33

19:32

73' - Tri promjene u Borcu

Izlazi Terzić, Jurilj i Kulašin, na terenu su Blagaić, Hrelja i Vuković.

19:30

72' - Petra Mišića mijenja Luka Mamić

19:28

69' - Odbrana Širokog blokira Kvržića!

Sada je Borac bio u prilici preko Kvržića, ali je njegov udarac izblokirala gostujuća odbrana.

19:27

68' - GOOOOOL!

Vodi Široki Brijeg, strijelac je Marko Matić!

Sa desne strane je centrirao Mišić, a Matić pobjegao odbrani Borca i glavom matirao Miloševića!

Izvor: Slaven Petković, mondo.ba

Drama na Gradskom stadionu, ukupni rezultat u dvomeču je sada 3:2 za Borac!

19:24

66' - Dupla promjena u Borcu

Lukića mijenja Marčetić, a umjesto Vranješa na teren će Grahovac.

Izvor: Goran Arbutina, mondo.ba

19:24

Još 25 minuta do kraja

Borac je sve bliže plasmanu u finale Kupa BiH.

19:22

63' - Milošević brani udarac Mišića!

Izveo je Široki Brijeg jedan slobodan udarac sa 17-18 metara, šutirao je Mišić, pogodio prvo živi zid, dok je Milošević odbranio šut poslije odbijene lopte.

19:20

62' - Izmjena u Širokom Brijegu

Umjesto Benića, na terenu je Činedu.

19:14

55' - Slab pokušaj Vranješa

Poslije centaršuta Jurilja sa lijeve strane, lopta je na suprotnoj stigla do Kvržića koji se odlučio na ubačaj prema Vranješu, ali je ovaj loše zahvatio loptu glavom. Stekao se utisak da je Borčev desni bek mogao i da šutira, djelovalo je to kao bolja opcija.

19:10

19:08

49' - Loš pokušaj Bagarića

Pokušao je Ilija Bagarić udarcem sa lijeve strane da ugrozi Borčev gol, ali je veoma loše šutirao.

19:04

46' - Počelo je drugo poluvrijeme

18:48

18:46

Kraj prvog dijela

Završeno je prvih 45 minuta, Borac - Široki Brijeg 0:0.

18:46

45' - Opasan udarac Mišića!

Izgubili su defanzivci Borca loptu u posljednjoj trećini, stigla je do Petra Mišića koji je ušao na lijevoj strani u kazneni prostor, šutirao, ali preko gola.

18:44

43' - Prvi žuti karton za Borac

Dobio ga je Stefan Fićović zbog starta nad Adamom Benićem.

Izvor: Slaven Petković - Mondo

18:42

41' - Pejović preko gola!

Pokušao je Nikola Pejović atraktivno da savlada gostujućeg golmana, hvatao je jedan volej nakon centaršuta sa desne strane, ali je sa sedam-osam metara šutirao preko prečke.

18:39

38' - Loš šut Lukića

Napadač Borca je stigao do jedne lopte na polovini gostiju, odlučio se na udarac iz daljine, ali je to bio veoma loš pokušaj.

18:36

34' - "Požutio" je Bagarić

Našao se Ilija Bagarić na travi u šesnaestercu Borca nakon jednog duela sa Nikolom Pejovićem, tražio je penal, ali mu je arbitar Sabrija Topalović pokazao žuti karton zbog simuliranja.

18:32

31' - Žuti karton za gostujućeg trenera

Zbog jednog prigovora je "požutio" Dino Skender.

18:25

18:22

21' - Mišić u Miloševića!

Drugi dalekometni udarac za Široki Brijeg, sada je pokušao Petar Mišić, ali je Marko Milošević na golu Borca bio dobro postavljen.

18:17

17' - Prvi pokušaj Borca

Izveo je Vasilije Terzić korner sa desne strane, Jovo Lukić je glavom zahvatio loptu, ali nije bilo opasnosti po gol gostiju.

18:15

14' - Borac kontroliše posjed

Crveno-plavi u ranoj fazi meča imaju terensku inicijativu, ali za sada nisu kreirali neku ozbiljniju priliku pred golom Ivana Puljića.

18:06

5' - Zaprijetio je Široki Brijeg!

Iskosa sa lijeve strane, sa vrha šesnaesterca, šutirao je Ilija Bagarić, ali je lopta prohujala pored desne stative Borčevog gola.

18:05

18:01

1' - Počela je utakmica!

Meč je počeo, a na startu duela na Gradskog stadiona pada kiša.

17:58

Igrači dvije ekipe izlaze na teren!

17:51

Slaba posjeta na Gradskom stadionu

Zbog hladnog i kišovitog vremena u Banjaluci, posjeta na Gradskom stadionu je veoma slaba:

17:35

Zagrijavanje

17:27

Drugo polufinale?

Bolji iz ovog dvomeča će u borbi za trofej, 8. i 15. maja, ukrstiti koplja sa uspješnijim iz dva duela Sloge Meridian i Zrinjskog.

Prvi meč, igran na stadionu "Dr Milan Jelić" u Modriči, završen je remijem bez pogodaka, a revanš se igra sutra od 18.00 časova na stadionu "Pod Bijelim brijegom".

17:26

Arbitri?

Glavni sudija na ovom meču je Sabrija Topalović iz Zenice, a pomagaće mu Mirza Demir (Kakanj) i Tarik Mulasmajić (Tešanj).

17:08

Humanitarni karakter utakmice

Fudbalski klub Borac se pred meč sa Širokim Brijegom priključio akciji “Od Banjaluke s ljubavlju” koja za cilj ima prikupljanje finansijskih sredstava za izgradnju objekta/kuće za privremeno i dugoročno zbrinjavanje djece, mladih i odraslih sa smetnjama u razvoju u Banjaluci.

S tim u vezi, klub iz Platonove ulice doniraće dio prihoda od prodatih ulaznica za revanš utakmicu polufinala Kupa BiH za akciju “Od Banjaluke s ljubavlju” koju možete da podržite i pozivom na broj 1414.