Ni u trećem ovosezonskom odmjeravanju snaga, tim Vlade Jagodića nije uspio da postigne gol protiv Borca.

Borac Sloga uživo prenos livestream Premijer liga BiH Izvor: Mondo/Slaven Petković

Golom kapitena Srđana Grahovca još u devetom minutu, Borac je slavio protiv Sloge Meridian minimalnu pobjedu, 19. u sezoni.

Nije banjalučki tim bio ubjedljiv kao u prethodna dva duela sa Dobojlijama (5:0, 4:0), ali opet tim Vlade Jagodića nije uspio da postigne gol, tako da je gol-razlika u duelima Borca i Sloge ove sezone 10:0 u korist "crveno-plavih".

BORAC - SLOGA MERIDIAN 1:0 (1:0)

Već iz prve šanse na meču, Borac je stigao do vođstva. Grahovac je iskoristio proigravanje Blagaića, te neometan zatresao mrežu Trake.

Uslijedio je period nešto bolje igre gostiju, prijetili su Nikolić i Redžić, ali se rezultat nije mijenjao. Dobru šansu za domaće imao je Blagaić, koji je šutirao nakon centaršuta Vukovića, ali je Trako ovaj put dobro intervenisao, te se na odmor otišlo s golom prednosti za Borac.

U nastavku je po gol Banjalučana bio najopasniji nekadašnji igrač Momčilo Mrkaić, ali nije se najbolje snašao, jednom mu je odbranio šut Milošević, dok je jednom pogodio spoljni dio mreže.

Imao je i Borac svoje šanse, ali raspoložen na golu bio je golman Trako, koji je odbranio šuteve Vukovića i Jove Lukića, koji je večeras upisao 100. nastup u "crveno-plavom" dresu. Ipak, najbolji strijelac Borca jubilej nije uspio da ukrasi novim pogotkom, pa je ostalo 1:0.

Ovim trijumfom Borac je ponovo stekao deset bodova prednosti ispred Zrinjskog, koji u subotu igra gradski derbi sa Veležom.

Duel počinje u 20.30, a pratite ga UŽIVO na našem portalu klikom na karticu "RAZVOJ DOGAĐAJA".

22:17

90' - Dva minuta nadoknade

22:08

82' - Trako još jednom siguran

Nova dobra šansa za domaće, Lukić je uposlio Vukovića, čiji šut još jednom brani golman Sloge.

22:05

78' - Još dvije izmjene kod Sloge

Umjesto Predragovića na terenu je Omić, dok je Brnović zamijenio Mrkaića.

22:02

75' - Opomena i za Grabeža

Novi, treći žuti karton za Dobojlije, ovaj put za Grabeža.

21:59

72' - Terzić mijenja Blagaića

Posljednja izmjena kod domaćih.

21:56

69'- Opasan šut Mrkaića

Novi pokušaj još jednog nekadašnjeg igrača Borca, ali Milošević ponovo brani.

21:48

62' - Trako brani šut Lukića

Imao je ove sezone najbolji strijelac Borca priliku da se upiše u strijelce, ali je šut Lukića odbranio Trako.

21:47

100. nastup Lukića

Jovo Lukić večeras slavi veliki jubilej, 100. put nastupa u "crveno-plavom" dresu.

21:44

58' - Druga opomena za fudbalere Sloge

Samo što je ušao u Teren, Tahrić je dobio žuti karton.

21:43

57' - Nova izmjena u Borcu

Kulašin je zamijnio Čavića.

21:43

57' - Dvije izmjene i kod gostiju

Nikolić i Popara su završili meč, u igri su Batar i Tahrić.

21:42

56' - Dvostruka izmjena kod Borca

Kvržić i Lukić u igri umjesto Marčetića i Jurilja.

21:41

54' - Zamalo 1:1

Velika prilika za Slogu. Popara je šutirao, Milošević vrhovima prstiju uspio da skrene loptu, na koju je natrčao Mrkaić, ali je pogodio spoljni dio mreže.

21:33

47' - Žuti karton za Nikolića

Prva javna opomena na meču. Nikolić je "požutio" nakon neopreznog starta i faula nad Vukovićem.

21:33

46' - Počelo je drugo poluvrijeme

I Vinko Marinović izvršio je jednu izmjenu. Jokić je u igri umjesto Šušića od starta drugog dijela igre.

21:17

- poluvrijeme -

21:16

45' - Finiš prvog poluvremena

Nešto mirniji završetak prvog dijela, bez prilika.

21:09

39' - Problemi za Slogu - izmjena!

Božičković će morati u igru, Veselinović ne može nastaviti meč. Nekadašnji fudbaler Borca sjeo je na teren i bilo je jasno da se radi o povredi, te je Vlado Jagodić morao da reaguje i izvrši prvu izmjenu u finišu prvog poluvremena.

21:01

30' - Sjajna šansa za Borac

Vuković je odlično ubacio, Blagaić šutirao, ali Trako ovaj put sjajnom intervencijom spašava svoj gol.

Izvor: Mondo/Slaven Petković

20:56

26' - Sigurno vođstvo Borca

Nakon primljenog gola, Sloga je krenula nešto ofanzivnije, ali ponovo Borac u posljednjih nekoliko minuta ima terensku inicijativu i sigurno čuva stečenu prednost.

20:48

17' - Dobar napad Sloge - Milošević brani

Još jedna prilika za goste, ovaj put mnogo ozbiljnija. Veselinović je proigrao Redžića, koji je dobro šutirao, ali Milošević interveniše i brani nogama, a zatim i rukom i otklanja opasnost.

Nedugo zatim novi pokušaj Nikolića, ali nema promjene rezultata.

20:47

16' - Prvi pokušaj Sloge

Konačno prilika i za goste. Nikolić je pokušao glavom, ali lopta odlazi preko gola Borca.

20:39

9' - GOOOL!!! Borac vodi 1:0!

Prva prava prilika na utakmici i odmah gol.

Blagaić je uposlio usamljenog Grahovca, kojem nije bilo teško da postigne treći gol u sezoni. "Crveno-plavi" tako u ranoj fazi utakmice dolaze do vođstva.

20:31

1' - Počela je utakmica

20:30

Uskoro počinje utakmica

20:21

Pune se tribine

20:16

Tu je i maskota

Među navijačima na Gradskom stadionu je i maskota Borca.

20:07

Igrači na zagrijavanju

Još manje od pola sata do početka meča.

19:27

Na klupi su:

• BORAC: Pavlović, Jokić, Fićović, Makarić, Subić, Lukić, Kvržić, Vranješ, Kulašin, Terzić, Hrelja.
  • SLOGA MERIDIAN: Gučmazov, Omić, Božičković, Tahrić, S. Dujaković, Perković, Tatić, Batar, Mrzić, N. Dujaković, Brnović.
19:20

SASTAVI:

• BORAC: Milošević, Ćelić, Jurilj, Grahovac, Erera, Vuković, Čavić, Blagaić, Šušić, Nišić, Marčetić. Trener: Vinko Marinović.
  • SLOGA MERIDIAN: Trako, Nikolić, Redžić, Predragović, Veselinović, Popara, Milanović, Kvesić, Grabež, Mrkaić, Varga. Trener: Vlado Jagodić.
19:15

Sloga bez najboljeg strijelca

Sloga će do kraja sezone biti bez svog najboljeg strijelca Dejana Vidića, koji je na prinudnoj pauzi zbog loma ključne kosti.

Izvor: MONDO/Sport i mladi/Rade Šešlak

19:04

Tabela

Ovako trenutno izgleda tabela Premijer lige BiH:

19:02

Službena lica:

Danijel Perić (Bijeljina) biće glavni arbitar večerašnjeg susreta, a pomagaće mu Aleksandar Smiljanić iz Laktaša i Goran Ilinčić iz Prijedora. Četvrti sudija je Dragan Kesić iz Gradiške.

Prijedorčanin Nenad Mejakić biće delegat na Gradskom stadionu, dok je Alija Lizde (Mostar) posmatrač suđenja.