MAJSTORIJA! "Desetka" Tuzla sitija za desetku: Gol skoro s centra - šut Mehanovića kakav se rijetko viđa! (FOTO/VIDEO)

Jedan od najljepših golova ove sezone u Premijer ligi BiH u vrijednoj pobjedi Tuzle sitija nad Širokim Brijegom (3:1).

Mirzad Mehanović Izvor: Promo/FK Tuzla siti

Mirzad Mehanović postigao je jedan od najljepših golova ove sezone u Premijer ligi BiH.

U 28. minutu duela sa Širokim Brijegom, fudbaler Tuzla sitija presjekao je jedan pas gostiju, odmah bez čekanja šutirao sa 45 minuta i iznenadio golmana Širokobriježana Tomislava Adolfa Tomića, koji je samo pogledom mogao da isprati let lopte iza njegovih leđa.

Mehanoviću je ovo bio treći gol u posljednja tri meča, a ukupno peti ove sezone. Prvo je postigao utješni pogodak u visokom porazu svog tima od Sarajeva (1:5), zatim je bio jedini strijelac Tuzlaka u gostujućem remiju sa Posušjem (1:1), a sada je majstorijom donio vođstvo ekipi iz Simin Hana, koja se grčevito bori za opstanak.

Pogledajte najzanimljivije detalje sa meča, a gol Meganovića na 1:25.

Ipak, do odlaska na odmor Širokobriježani su uspjeli da se vrate, a gol za 1:1 postigao je Mihael Kuprešak uz pomoć Faruka Bihorca, koji je skrenuo loptu. Vrijedi napomenuti da su gosti sa "Pecare" postigli još jedan pogodak - Božo Prusina je uputio "bombu" s 25 metara u 41. minutu, lopta se od prečke odbila iza gol linije, ali sudija Antoni Bandić uz Gruda nije priznao gol.

U nastavku, domaći fudbaleri su uspjeli da stignu do vrijedne pobjede. Najprije je Ajdin Nukić iz jedanaesterca osigurao novu prednost u 71. minutu da bi Huso Karjašević duboko u sudijskoj nadoknadi ovjerio trijumf za bijeg iz opasne zone - 3:1.