Zvijezda 09 se dobro držala, ali "rođeni" ipak slave: Velež čvrsto drži mjesto koje vodi u Evropu

Mostarski Velež zabilježio 12. trijumf u sezoni.

FK Velež Mostar Izvor: Promo/FK Velež

Morao je Velež prilično da se namuči protiv "fenjeraša", ali bodovi ipak ostaju na stadionu "Rođeni".

Iako je posljednjeplasirana Zvijezda 09 pružila dostojan otpor, uspjela da stigne zaostatak iz rane faze meča, nije imala snage da idrži do kraja i u Semberiju odnese bar bod.

VELEŽ - ZVIJEZDA 09 3:1 (1:0)
/Hrkač 9 pen, Mlinarić 75, Pršeš 78 - Karaklajić 47/

Već 7. minutu dosuđen je diskutabilan penal za domaće, uzalud su bili protesti gostiju koji su od sudije Miloša Gigovića tražili objašenjenje, a Ante Hrkač bio je precizan i doveo Velež u rano vođstvo.

Mogao je Saliman Kajode u samom finišu prvog poluvremena donijeti izjednačenje gostima, njegov prvi pokušaj je zaustavio golman domaćin Osman Hadžikić, a drugi stativa.

Ipak, samo što je počelo drugo poluvrijeme - na semaforu je 1:1. Petar Karaklajić iskoristio je lošu intervenciju odbrane Mostaraca i pogodio za 1:1.

Dobru šansu za novo vođstvo Velež je imao u 69. minutu, kada je gostujući čuvar mreže Milan Jelovac uspio da odbrani šut Pršeša, da bi par minuta kasnije na drugoj strani pokušao Vadze Godsvil, ali promjene rezultata nije bilo.

U 75. minutu ipak 2:1. Dino Halilović asistirao je Mihaelu Mlinariću, koji nakon nepunih 15 minuta na terenu meča trese mrežu sa par metara i "rođenim" donosi drugu prednost na meču. Tri minuta kasnije prava "bomba" Omara Pršeša. Uputio je pravi projektil i pogodio za nedostižnu prednost Mostaraca.

Večerašnji trijumf Veležu je donio 46. bod u sezoni, pa su Mostarci i dalje na visokom trećem mjestu, odnosno poziciji koja vodi na međunarodnu scenu.

Novim porazom, već 20. u 27. utakmica, Zvijezda 09 praktično se već oprostila od Premijer lige BiH o dogodine će ponovo nastupati u prvoligaškom društvu Republike Srpske.