Bajern predao titulu, pa "iskalio bijes" na Unionu! "Petarda" u Berlinu!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Bavarci upisali rutinsku pobjedu u Berlinu.

Bundesliga Bajern pobijedio Union Berlin 5-0 Izvor: JOHN MACDOUGALL / AFP / Profimedia

Nakon 11 uzastopnih titula fudbaleri Bajerna predali su „salataru“ Bajeru iz Leverkuzena, ali su se brzo povratili iz šoka.

Tokom sedmice Bavarci su izborili plasman u polufinale Lige šampiona pobjedom nad Arsenalom, a par dana kasnije deklasirali Union u Berlinu - 5:1.
Tim Nenada Bjelice nije imao šanse protiv Bajerna koji su nakon pola sata imali vođstvo, a do kraja prvog poluvremena praktično riješili pitanje pobjednika.

Leon Gorecka je u lijepim golom u 29. minutu doveo svoju ekipu u vođstvo, a na 2:0 povisio je najbolji strijelac Bundeslige. Hari Kejn majstorski je izveo slobodan udarac i prevario golmana Frederika Ronova, s tim da ni !živi zid! nije najbolje odradio svoj posao.

Ako je i tad još bilo dileme, nije je bilo poslije gola Tomasa Milera u 53. minutu, a za „petardu“ u Berlinu pobrinuli su se tinejdžer Matis Tel i Miler svojim drugim pogotkom na meču.

Kada je sve bilo već gotovo Jorbe Fertesen zabio je utješni gol za Union nakon brze akcije poslije izvedenog auta.