crvena zvezda partizan uzivo prenos arenasport kup srbije rezultat

Zvezda za dva minuta srušila Partizan! Milojević ide po "duplu krunu", opet je dobio derbi!

Crvena zvezda je pobijedila Partizan 2:0 i plasirala se u finale Kupa Srbije gdje će igrati sa Vojvodinom.

crvena zvezda partizan uzivo prenos arenasport kup srbije rezultat Izvor: MONDO

Crvena zvezda je pobijedila Partizan 2:0 (2:0), za plasman u finale Kupa Srbije gdje se 23. maja u Leskovcu igrati protiv Vojvodine. Ovo je druga pobjeda Crvene zvezde nad "vječitim" rivalom u 96 sati, ali gledali smo potpuno drugačiji meč nego u subotu. Tada je "sve pucalo" od šansi, bilo je i čak pet golova, naboja, dok je sada sve bilo mnogo mirnije jer se Zvezda odlučila da igra nešto zatvorenije i to joj je donijelo potpunu kontrolu utakmice i laku pobjedu.

Junak pobede crveno-bijelih bio je Piter Olajinka koji je u 27. i 29. minutu postigao golove, s tim da će se prva situacija vjerovatno pisati kao autogol Aleksandra Filipovića. Kod prvog gola ga je pronašao Hvang, kod drugog Mijailović, a Nigerijac se pokazao kao pun pogodak Vladana Milojevića jer je zamijenio Gelora Kangu i drugačije posložio tim.

S druge strane Partizan je stvarao manje šansi, tek su Baždar i Goh prijetili u prvom poluvremenu, dok je u nastavku Nikolić testirao Glazera. Razlog za to je i odluka Milojevića da se "zatvori" pri vođstvu od 2:0, iako su u tom trenutku "sijevale" kontre prije svega preko Ivanića i Endiajea, međutim Jovanović je u više navrata zaustavljao pokušaje crveno-bijelih i spriječio je ubjedljiviji poraz.

Ostanite uz MONDO i pratite meč Crvene zvezde i Partizana klikom na karticu "iz minuta u minut".

21:21

Kako je Zvezda pobijedila Partizan?

21:02

KRAJ!

Crvena zvezda je pobijedila Partizan 2:0 i ide u finale Kupa Srbije gdje je čeka Vojvodina.

21:01

Još četiri minuta nadoknade!

Toliko i nade za Partizan da može do penala...

Izvor: MONDO

21:00

90' - Opet brani Jovanović!

Katai je probao glavom sa pet metara, jako loše postavljena odbrana Partizana, ali čuva je Jovanović.

20:59

89' - Jovanović!

Strašna odbrana "jedinice" Partizana nakon šuta Mijailovića sa 22 metra, pravo po sredini gola.

20:57

87' - Izlazi i Šerif!

Na terenu je Žan-Filip Kraso koji se nije naigrao ovog proleća u Zvezdi.

20:56

87' - Novi žuti, dva!

Filipović je faulirao Šerifa i dobio žuti karton, a onda i Duljaj dobija žuti karton zbog prigovora.

20:54

84' - Šansa!

Velika prilika za Zvezdu iz kontre, Šerif je poslao loptu za Kataija, a on za Hvanga na pet metara, međutim odbranio je Jovanović! Na kraju je ipak pokazan ofsajd.

20:48

78' - Puno prekida!

Sada je Stojković "zgazio" Olajinku u kontri i Nigerijac je ostao na travi. Menja ga Điga.

20:47

77' - Žuti za Olajinku!

Pobegao mu je Janković, a Nigerijac ga ruši i dobija žuti karton. Čini se da je i sam povređen i da traži izmenu.

20:44

73' - Nikolić!

Najbolji napad Partizana u drugom poluvremenu, Nikolić je iz mesta oprobao šut, sa 20 metara, ali brani Glazer.

20:42

72' - Sve u napad!

Duljaj šalje Saldanju na teren umesto Antića. Za to vreme Dragović pokazuje Milojeviću da je povređen, zagreva se Điga.

20:39

69' - Mijenja i Milojević!

Menja sada i Milojević, poslao je Kataija na teren umesto Bukarija. Očekuje se uskoro izlazak i Filipovića koga bi trebalo da zameni Saničanin. Povredio se fudbaler Partizana.

20:33

63' - Još promjena!

Severina i Goh izlaze, a u igri su Natho i Janković.

20:31

61' - Prekid!

Zbog bakljade na jugu prekida se meč.

20:31

60' - Pršte šanse!

Nova kontra Crvene zvezde koja je preko Šerifa bila u velikoj šansi, izblokiran je u prvi mah, pa je lopta došla do Olajinke koga je izblokirao Kovačević, a Nigerijac traži penal.

20:29

58' - Endiaje!

Velika šansa za Šerifa, išao je jedan na jedan sa Jovanovićem, ali je sve promašio. Potom je pokazan ofsajd, opravdano.

20:28

57' - Ivanić!

Dve velike šanse za Zvezdu! Hvang za Ivanića na drugoj stativi, a onda u dva navrata ne uspeva "četvorka" Zvezde da ubaci loptu u mrežu. Bilo je jako blizu.

20:26

56' - Nova promjena

U igri je i Nemanja Nikolić, menja Kalulua. To znači da će Goh na bok.

20:23

52' - Olajinka!

Umalo da dođe i do trećeg gola Olajinka, sevnula je kontra Zvezde, Mijailović je poslao dobar pas u dubinu za Olajinku, ali Nigerijac posle driblinga kojim je prevario Filipovića - ne postiže gol. Činilo se da je promašio Olajinka, ali je zapravo odbranio Jovanović.

20:18

48' - Endiaje!

Dobra kontra Zvezde, gurnuo je Ivanić za Endiajea, ali je fudbaler domaćih izgubio duel sa Filipovićem. Sudija je odmah pokazao da nema faula.

20:16

46' - Meč se nastavlja!

Partizanu potrebna bar dva gola da bi izborili penale.

20:15

Prva promjena u Partizanu!

Aranđel Stojković ulazi u igru umesto Svetozara Markovića, kapitena Partizana. To znači da će Filipović u sredinu.

20:00

Poluvrijeme!

Crvena zvezda vodi 2:0 protiv Partizana nakon što je u dva minuta matirala Jovanovića. Prvo je posle šuta Olajinke lopta od Filipovića ušla u mrežu u 27. minutu, a onda je Nigerijac i majstorskim udarcem 120 sekundi kasnije pogodio. S druge strane Partizan je imao dve dobre akcije preko Goha i Baždara.

19:54

42' - Uh!

Stamenić je probao makazicama da postigne gol nakon ubačene lopte Olajinke, ali je tom prilikom udario u glavu Antića. Odmah se videla krvava glava, sudija Milanović je pokazao žuti karton "šestici" Zvezde.

Levom beku Partizana sada se ukazuje pomoć, a klupa Partizana protestuje zbog neoprezne igre.

19:50

40' - Žuti!

Samed Baždar u beležnici Milanovića zbog faula nad Spajićem, to je drugi žuti karton za igrače Partizana nakon Markovića koji je dobio i pre prvog sudijskog zvižduka.

19:48

39' - Baždar!

Ponovo ne najbolja reakcija odbrane Zvezde, Goh je "gurnuo" za Baždara iza leđe Spajića i Dragovića, odbranio je Glazer levom rukom i pokazan je ofsajd, međutim pitanje je da li je bio, kao i u prošloj situaciji.

19:46

37' - Stamenić!

Veliki promašaj Stamenića u kontri, išao je jedan na jedan sa Jovanovićem, a donekle će mu biti lakše što je dosuđen ofsajd. Pitanje je da li je bio, VAR soba bi intevenisala da je postigao gol.

19:45

35' - Partizan traži penal

Nikola Antić je imao loptu, slao je u šesnaesterac i ona je tom prilikom pogodila Srđana Mijailovića. Tražio je penal, smatrao je da je lopta pogodila u ruku Antića.

19:42

32' - Evo šta je vidjela VAR soba!

Izvor: TV Arena sport/screenshot

19:37

29' - GOOOL! 2:0! OLAJINKA!

E, ovoga puta nema dileme - Olajinka je strelac. Stigla je lopta do Nigerijca, prihvatio je na grudi iskosa u šesnaestercu i sa sedam-osam metara "raspalio" u mrežu Jovanovića.

Proveravalo se u VAR sobi da li je ofsajd, a potom je Milanović dobio signal da je sve regularno.

19:35

27' - GOOOL! 1:0! OLAJINKA!

Crvena zvezda vodi na "Marakani" nakon majstorije Hvanga. Izveo je korner, vratio mu je loptu Bukari, a onda je Hvang driblingom prevario Kalulua i poslao savršenu loptu na drugu stativu. Tamo je glavom šutirao Olajinka, a onda se od leđa Filipovića ušetala u gol. Verovatno će biti autogol defanzivca Partizana.

19:30

22' - Baždar!

Odmah loš korner Zvezde, pa brzopotezna tranzicija preko Zahida, Severine i Baždara, ostao je na pogrešnoj nozi Mijailović i Novopazarac je mogao da oproba šut. Nije bio precizan ovoga puta.

"Nervoza na klupi Zvezde, Milojević ima zamerke na Dragovića i Bukarija, previše se diže lopta", poručuje trener TV Arene Sport koji je blizu klupe crveno-belih.

19:29

21' - Hvang pod "udarima"

Dok je izvodio korner, zasuli su ga navijači topovskim udarima.

19:27

17' - Rasprava!

Igor Duljaj i sudija Miloš Milanović u prvoj polemici od početka meča.

19:24

15' - Goh!

Veliki kiks Dragovića, nije dobro izbio loptu i dozvolio je Baždaru da u dobroj situaciji dođe do poseda, odmah je Novopazarac "gurnuo" ka Gohu, ali brani Glazer uz dosta muke.

19:21

13' - Prvi prekid!

Kalulu je ostao na travi na sredini igrališta nakon duela sa Dragovićem, ostao je da se drži za glavu i zato je sudija morao da prekine meč.

19:14

5' - Mirno!

Mirnih pet minuta, timovi i dalje "testiraju" jedni druge, a čini se da je Partizan pomalo zbunjen postavkom Crvene zvezde. Vladan Milojević promenio je formaciju i Zvezda igra 4-4-2, sa Olajinkom i Bukarijem na bokovima, dok je Ivanić u špicu uz Endiajea.

19:09

1' - Meč je počeo!

Kasnila je utakmica nekoliko minuta zbog igrača Partizana i njihovog dogovora sa trenerom Duljajem, kao i zbog dima koji je sa severne tribine krenuo ka terenu.

19:08

Žuti karton prije početka meča!

Izvor: Arena Sport/Screenshot

Svetozar Marković je dobio žuti karton pre početka meča jer njegova ekipa nije stala na centar igrališta kada je sudija tražio.

19:07

Meč još ne počinje!

Igor Duljaj drži govor pred početka meča svojim igračima, dok igrači Zvezde čekaju.

19:03

Minut ćutanja!

Dugogodišnji ekonom Crvene zvezde Dragan Milanović preminuo je u 45. godini. Tim povodom održan je minut ćutanja.

19:02

Igrači su na terenu!

Predvodio ih sudija Miloš Milanović, kome je ovo drugi derbi koji sudi. I prethodni je bio u Kupu Srbije, u finalu 2022.

18:58

Manje navijača nego prethodna dva derbija!

Pogledajte

00:14
Prazne Trbibine

18:52

Ko je na klupi?

U Zvezdi šansu čekaju Popović, Šljivić, Kanga, Katai, Kraso, Milunović, Điga, Sremčević, Knežević, Mimović i Nikolić. S druge strane u Partizanu na klupi su Krunić, Stojković, Saničanin, Kanute, Natho, saldanja, Šćekić, Nikolić, De Medina, Stjepanović i Janković.

18:43

"Partizan previše priča o problemima"

Bivši fudbaler i trener Partizana Goran Stevanović kazao je da crno-beli i trener Igor Duljaj moraju pre svega da se fokusiraju na teren i da ne pričaju previše o problemima.

18:37

Prve fotke!

Jednom navijaču ja južnoj tribini je pozlilo, pa je intervenisala Hitna pomoć.

18:25

Duljaj se oglasio pred derbi!

"Da li sam promašio stadion ovog puta? Nismo sujeverni, nismo promašili kao pred 171. derbi. Najvažnije je da odradimo šta smo pripremili, a to je da dobijemo Zvezdu. Imamo cilj, neće biti nimalo lako jer smo imali utakmicu pre četiri dana i nema iznenađenja kod dva tima. Jedino što me brine ovo loše vreme, nadam se da će doći dosta navijača. Partizan ima dva odlična golmana, odličan stručan štab, tako da sve što smo radili smo preneli na teren. Videćemo kako će to da izgleda, imamo svoju ideju, kao i Zvezda, biće interesantno kako će sve izgledati danas. Ovo je utakmica koja jednom od timova može da donese trofej", kazao je Duljaj za "TV Arena Sport".

"Zašto se nisam oglasio na konferenciji za medije? Prvo, nisam ja oglasio konferenciju, nego klub. Mi samo izvršavamo šta postave ispred nas. Nemam šta da dodam, biće vremena za nešto više. Hajde da se koncentrišemo za ono što sledi. Penale nismo vežbali".

18:20

Poruka pred derbi!

"Ovo je sasvim drugo takmičenje. Partizan ima svoje ambicije, Zvezda svoje. Ko je šta spremio, videćemo na terenu. Propustili smo mnogo šansi u prošlom derbiju, ali dobro - ne možemo za ovo kratko vreme ništa. Koncentracija je u pitanju. Mi ćemo se truditi da budemo koncentrisaniji, kako ofanzivno, tako i defanzivno. Da li smo vežbali penale? Mi smo spremni za sve", poručio je Milojević.

18:17

Vojvodina čeka u finalu!

Vojvodina je golom Koraća u 91. minutu pobedila Radnički iz Kragujevca 1:0 i plasirala se u finale Kupa Srbije.

18:14

Ovo je odnos Zvezde i Partizana!

17:49

Dakle, bez Kange i Saldanje!

Milojević je odlučio da "skloni" svog najboljeg igrača ovog proleća pošto je Kanga u oba derbija bio najslabiji igrač Zvezde. Tako će Olajinka igrati na krilu, a Ivanić više u sredini. Što se tiče Partizana, vraća se golman Jovanović, Filipović će igrati desnog beka umesto Stojkovića, dok Baždar ostaje u špicu uprkos tome što se oporavio Saldanja.

17:47

SASTAVI!

CRVENA ZVEZDA: Glazer - Mijailović, Dragović, Spajić, Rodić - Stamenić, Hvang - Bukari, Ivanić, Olajinka - Endiaje.

PARTIZAN: Jovanović - Filipović, Kovačević, Marković, Antić - Ovusu, Goh - Severina, Zahid, Kalulu - Baždar.

17:42

Delije, znate li koji je danas dan?

Derbi u polufinalu Kupa Srbije igra se na poseban dan za sve navijače Crvene zvezde. Kada se "nebo otvorilo", danas je 33. godišnjica...

16:54

Bez izjave Duljaja!

Trener Partizana Igor Duljaj nije održao konferenciju za medije uoči meča sa Crvenom zvezdom pošto se u tom trenutku nije znalo ni da li će crno-beli igrati.

16:54

Šta je rekao Milojević?

"Samo to nemojte da me pitate, samo ne o suđenju. Na to prvo pitanje ću odgovoriti. Nije nas Partizan iznenadio. Videli su se neki mehanizmi koji su promenjeni, raspored igrača, nekim igračima. U prvoj su igrali sa Nathom i Zahidom, Ovusuom, promenjena je trojka. Imaju dobre igrače. Nije nešto da mi možemo njih ili oni nas da iznenade. Dobro se poznajemo. Ne znam ni da li može u fudbalu neko nekoga drastično da iznenadi. Otprilike ono što smo očekivali, može da bude neka drugačija utakmica, jer je polufinale, jedna utakmica, na ispadanje. Videćemo šta je Duljaj pripremio i šta smo mi pripremili. Očekujem dobru utakmicu. Nadam se da će navijači biti zadovoljni", poručio je trener Zvezde.

Izvor: Printscreen/YouTube/FK Crvena zvezda

16:06

Kako će igrati Partizan?

Vraća se Igor Duljaj, a sa njim i Aleksandar Jovanović i Mateus Saldanja. Zbog toga će najverovatnije Partizan "rotirati" u odnosu na meč pre 96 sati, posebno jer je i Kastiljo doživeo prelom nosa. Ovo je najverovatniji sastav:

Jovanović - Stojković, Kovačević, Marković, Antić - Zahid, Ovusu - Severina, Goh, Kalulu - Saldanja.

Izvor: Dusan Milenkovic/ATAImages/Choosen 11/Screenshot

16:04

Kako će danas igrati Zvezda?

Najveće dileme Vladan Milojević ima oko mesta levog beka zbog povrede Milana Rodića, ali se očekuje da iskusni fudbaler "stisne zube" i zaigra umesto Nasera Đige. Očekuje se sledeći tim:

Glazer - Mijailović, Dragović, Spajić, Rodić - Kanga, Stamenić, Hvang - Ivanić, Bukari i Endiaje.

Izvor: MN Press/Choosen 11/Screenshot

15:55

Oglasila se i Zvezda!

"Mi smo granit jak", poručuju sa Marakane.

15:55

Oglasio se Partizan!

Poslednja poruka crno-belih pred derbi u Kupu Srbije:

15:50

Da li Partizan dolazi?

Iako je bilo najava da Partizan neće igrati polufinale Kupa Srbije protiv Crvene zvezde, predomislili su se u Humskoj i odlučili da na drugačiji način izraze protest. Danas će fudbaleri Partizana u posebnim majicama izađi na teren, a tim povodom su se oglasili iz kluba:

"FK Partizan će zbog sveukupnog tretmana kluba u organima FSS, na sutrašnjoj utakmici iskazati revolt i protest na poseban način i zahtevati da se odnos prema našem klubu hitno promeni, u skladu sa značajem koji FK Partizan ima za srpski fudbal!", naveli su u saopštenju objavljenom dan uoči utakmice izražavajući još jednom nezadovoljstvo načinom na koji je sudija Pavle Ilić vodio prethodna dva derbija.

15:47

Dobro došli u MONDO live!

Crvena zvezda i Partizan sastaju se danas od 19 časova na stadionu "Rajko Mitić" u okviru polufinala Kupa Srbije. Igra se samo jedan meč, a ako ne bude pobednika posle 90 minuta - gledaćemo penale. I ovoga puta očekuje se solidna poseta na "Marakani", dok će u Beogradu danas biti nevreme.

Nadamo se da to neće zaustaviti dobar fudbal, a uživo ga možete pratiti na MONDU.