Inter proslavio titulu, pa ukrotio "bikove": Hakan Čalhanoglu izbušio prvog golmana Srbije (VIDEO)

Srpski golman Vanja Milinković Savić sačuvao je mrežu Torina samo u prvom poluvremenu na gostovanju novom šampionu Italije.

Inter pobijedio Torino Serija A 34. kolo Izvor: Spada / Zuma Press / Profimedia

Nakon što su na najljepši mogući način osvojili 20. "skudeto" pobjedom u "Derbiju dela Madonina", fudbaleri Intera su ugostili Torino u 34. kolu italijanske Serije A i zabilježili novi siguran trijumf.

INTER - TORINO 2:0 (0:0)

Poslije prilično nezanimljivog prvog poluvremena, početkom nastavka, dogodio se vjerovatno ključni momenat utakmice.
Direktan crveni karton zaradio je kamerunski vezista iz Torina Adrijen Tomeze, pa su "neroazuri" imali igrača više u polju gotovo cijelo drugo poluvrijeme.

Brojčanu nadmoć na terenu, Inter je iskoristio u 56. minutu nakon lijepe akcije koja je išla "od noge do noge", oko kaznenog prostora. Potom je lopta stigla do Henrika Mktarijana, koji je aistirao Hakan Čalhanoglu, a Turčin uhvatio volej i pogodio mrežu srpskog golmana Vanje Milinković Savića - 1:0.

Nekoliko minuta kasnije, u kaznenom prostoru Torina oboren je Markus Tiram, a sutkinja Marija Katuni opravdano pokazala na jedanaesterac.

Siguran sa "kreča" bio je ponovo Čalhanoglu, koji nije ostavio ni promil šansi Milinković Saviću, poslavši njega u jednu, a loptu u same rašlje na suprotnoj strani - 2:0.

Bio je to 13. pogodak turskog fudbalera ove sezone za 28. pobjedu tima sa "Đuzepe Meace".