Banjalučani su napravili novi korak ka tituli.

Premijer liga BiH Borac GOŠK uživo prenos  Izvor: Slaven Petković, mondo.ba

Trijumfom nad GOŠK-om (3:1), Borac je prednost nad Zrinjskim u borbi za titulu vratio na pet bodova, tri kola prije kraja sezone!

BORAC – GOŠK 3:1 (1:0)
/Blagaić 45, Lukić 53, Hrelja 76 – Čoko 57/

U petak su Mostarci pred domaćom publikom, u hercegovačkom derbiju, savladali Široki Brijeg (3:0) i smanjenjem zaostatka na dva koraka prebacili pritisak na crveno-plave.

Tim Vinka Marinovića se dan kasnije uspješno izborio sa imperativom i slavio nakon prve od posljednje četiri utakmice, pa mu je za titulu potrebno još pet od mogućih devet bodova.

Ostao je GOŠK sa igračem manje od 3. minuta jer je opravdano, kao posljednjem igraču odbrane, crveni karton pokazan Filipu Račiću, koji je faulirao Envera Kulašina. Odolijevali su Gabeljani veoma dobro Borcu, ali samo do 45 minuta, kada je Jakov Blagaić na asistenciju Jove Lukića matirao Filipa Vasilja.

Poslije osam minuta nastavka, i sam Lukić je, petom, savladao čuvara mreže gostiju, ali je dramu samo četiri minuta kasnije, pogotkom za 2:1, vratio Gabrijel Čoko.

Preuzeo je u narednim minutima gostujući tim inicijativu, ali je Borac u 76. minutu "smirio" Gabeljane. Za 3:1 je, sa distance, pogodio Damir Hrelja i odveo crveno-plave do 22. pobjede u sezoni.

Tok utakmice pogledajte klikom na RAZVOJ DOGAĐAJA!

BORAC: Milošević, Jokić (od 46. Subić), Ćelić, Jurilj, Grahovac, Vuković, Lukić (od 82. Makarić), Blagaić (od 68. Vranješ), Kulašin (od 68. Hrelja), Šušić, Nišić (od 82. Fićović). Trener: Vinko Marinović.

GOŠK: Vasilj, Šuta, Hasukić, Bradara, Miličević (od 81. Ramljak), Račić, Pobi (od 58. Ikić), Musulin (od 46. Marasović), Čajić, Radenović (od 46. Harambašić), Šiško (od 46. Čoko). Trener: Admir Adžem.

22:40

KRAJ

Završena je utakmica, Borac - GOŠK 3:1.

22:38

90+3' - Žuti karton za Vranješa

22:36

Tri minuta nadoknade

22:28

82' - Dupla promjena u Borcu

Lukić izlazi, mijenja ga Makarić. Takođe, Fićović je u igri umjesto Nišića.

22:27

81' - Izmjena u GOŠK-u

Miličevića mijenja Ramljak.

22:21

76' - GOOOOOL!

3:1 za Borac, strijelac je Hrelja!

Izvor: Slaven Petković, mondo.ba

Oslobodio se krilni napadač Borca čuvara na desnoj strani, namjestio na šut van šesnaesterca i prizemnim udarcem pogodio suprotni ugao!

22:20

22:18

70' - Greška linijskog sudije

Mogao je sada GOŠK da bude u izglednoj prilici za gol, ali je napad Gabeljana prekinut zbog ofsajda.

Usporeni snimak je pokazao da nedozvoljene pozicije nije bilo.

22:13

68' - Dvije promjene u Borcu

Blagaića mijenja Vranješ, a Hrelja Kulašina.

22:12

66' - Žuti karton za Čajića

Zbog starta nad Blagaićem, "požutio" je prvotimac GOŠK-a. Strijelac prvog gola za Borac neće zbog povrede moći da nastavi meč, izlazi na nosilima.

22:10

64' - Lukić!

Izveo je Grahovac korner sa desne strane, Lukić glavom zahvatio loptu, ali nije bio precizan.

22:07

60 - Prijeti GOŠK!

Hasukić se sada odlučio na jedan udarac sa distance, ali je Milošević bio dobro postavljen.

Dobio je GOŠK krila nakon pogotka za 2:1.

22:03

58' - Nova izmjena u GOŠK-u

Izašao je Pobi, na terenu je Ikić.

22:03

57' - GOOOOOL!

Smanjio je GOŠK, sada je 2:1 u Banjaluci!

Pobjegao je Čoko odbrani Borca i matirao Miloševića, vraćena je neizvjesnost!

Čoko je poslije gola dobio žuti karton jer je prema mišljenju sudije provocirao njega nakon što je postigao pogodak.

22:02

Pogledajte gol Borca za 2:0!

21:59

53' - GOOOOOL!

2:0 za Borac, deseti gol ove sezone u Premijer ligi postiže Jovo Lukić!

Sa lijeve strane je centrirao Vuković, a Lukić petom matira Vasilja!

21:54

Izmjene na startu drugog dijela

U GOŠK-u, izašli su Šiško, Radenović i Musulin, na terenu su Čoko, Harambašić i Marasović.

Kod Borca, Subić je zamijenio Jokića.

21:51

46' - Počelo je drugo poluvrijeme

21:35

Završeno je prvih 45 minuta

Kraj prvog dijela, Borac - GOŠK 1:0.

21:34

Dva minuta nadoknade u prvom poluvremenu

21:33

45' - GOOOOOL!

1:0 za Borac, strijelac je Blagaić!

Ubacio je Jurilj, a loptu je Lukić spustio za Blagaića koji silovitim udarcem matira Vasilja!

21:32

21:24

36' - Ponovo je neprecizan Jurilj

Nakon jednog slobodnog udarca, stigla je lopta do Jurilja koji je sada bio na lijevoj strani, ali je ponovo veoma loše šutirao.

21:22

35' - Dobro GOŠK stoji u odbrani

Defanzivna linija Gabeljana sa igračem manje za sada uspješno odolijeva napadima Borca, koji kontroliše igru i posjed lopte, ali ne uspijeva da ugrozi Vasilja.

21:18

30' - Jurilj pored gola

Poslije "glavometa" u šesnaestercu GOŠK-a, lopta je na desnoj strani stigla do Jurilja koji šutira, ali neprecizno.

21:15

21:12

25' - Opasno pred golom GOŠK-a!

Bio je Lukić u prilici pred golom Gabeljana, ali je Vasilj dobro intervenisao.

21:11

23' - Žuti karton za Ikića

"Požutio" je GOŠK-ov fudbaler sa klupe zbog jednog prigovora.

21:08

20' - Dobra reakcija odbrane Gabeljana

Prošao je Kulašin po desnoj strani, uputio prizeman centaršut, ali je Bradara otklonio opasnost.

21:01

14' - Blagaić!

Odlična prilika za Borac!

Jurilj je proigrao Blagaića koji je šutirao sa 11-12 metara od gola GOŠK-a, ali je poslao loptu preko prečke.

20:57

10' - Vuković preko gola

Šutirao je Vuković sa ivice šesnaesterca, ali je bio neprecizan.

20:57

20:50

3' - Crveni karton za GOŠK!

Isključen je Filip Račić jer je kao posljednji igrač odbrane faulirao Envera Kulašina.

Izvor: Slaven Petković - Mondo

Protestovali su gosti protiv te odluke.

20:48

1' - Počela je utakmica!