Trener Borca zadovoljan osvojenim bodovima u Čitluku: Prekide radimo dobro u posljednje vrijeme (FOTO)

Banjalučki Borac je i peti put ove sezone savladao Široki Brijeg!

Nakon trijumfa u dva prvenstvena, pa potom i dva u polufinalu Kupa Bosne i Hercegovine, crveno-plavi su slavili i u Čitluku u okviru 29. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine rezultatom 1:2 (0:1).

Već u drugom minutu Banjalučani su poveli golom iz penala koji je realizovao Jovan Nišić, izjednačio je Luka Mamić početkom drugog dijela, da bi vrijednu pobjedu osigurao Alen Jurilj četiri minuta kasnije pogodivši nakon kornera mrežu svog bivšeg kluba, zbog čega nije ni slavio pogodak.

Time je pritisak prebacio na Zrinjski, koji pred duel u Posušju (17.00) zaostaje velikih osam bodova.

Zbog toga zadovoljstvo nije krio ni šef struke Borca Vinko Marinović.

"Čestitao bih svojim igračima koji su dali svoj maksimum. Znali su koliko nam je ova utakmica u Čitluku bila bitna i uspjeli su da dođu do tri boda. I vrijeme i teren su otežali objema ekipama igru, ali opet na vrijeme smo došli do prednosti, imali smo još dvije dobre prilike u prvom poluvremenu koje nismo iskoristili. Potom je Široki Brijeg faktički iz jedne šanse izjednačio, ali brzo smo se vratili. Iskoristili smo dobar prekid koji radimo dosta dobro u posljednje vrijeme. Nakon toga imali smo još jednu šansu da završimo, nismo uspjeli, ali sve u svemu, zadovoljan sam što smo osvojili jako bitne bodove", rekao je Marinović za "Arenu Sport".

Njegov kolega sa širokobriješke klupe Dino Skender nije se pojavio pred televizijskim kamerama i nije dao izjavu o meču na čitlučkim "Barama".