Širokom presudili bivši igrači, Borac novom pobjedom ide ka tituli!

Banjalučki Borac pobjedom na gostovanju Širokom Brijegu nastavio pohod ka šampionskoj tituli.

UŽIVO: NK Široki Brijeg - FK Borac prenos livestream TV Arena Sport rezultat Premijer liga BiH Izvor: FK Borac/Nikola Kulaga

Banjalučki Borac nastavio je pohod ka šampionskoj tituli pobjedom u Čitluku, gdje su crveno-plavi savladali Široki Brijeg i tako stigli do vrijedna tri boda.

Uspjeli su Širokobriježani da se vrate u meč i izjednače, ali je egal trajao manje od tri minuta, da bi sudbinu domaćih zapečatio Alen Jurilj poslije velike greške Činedua.

Upravo su bivši igrači Širokog Brijega  presudili svom nekadašnjem timu. Već u prvom minutu Jurilj je centrirao za Blagaića, koji je oboren u šesnaestercu, a jedanaesterac je u pogodak pretvorio Nišić.

Iskoristio je Široki neopreznost Borčeve odbrane, prije svega Erere koji je odigrao vrlo dobar meč, ali nije ušao u duel sa Mamićem, koji je u 54. minutu iskoristio ubacivanje Ćavara i poslao loptu u mrežu.

Radost domaćih trajala je svega tri minuta, a ponovo su u centru pažnje bili bivši igrači Širokog Brijega. Blagaić je izveo korner, Činedu loše reagovao na rubu peterca i propustio loptu koja dolazi do Jurilja, a fudbaler Borca pogađa mrežu svog nekadašnjeg kluba. Obradovao se Jurilj pogotku, ali se odmah zaustavio i nije želio da ga pretjerano proslavlja.

U nastavku je viđena velika borba, ali i nervoza, pa je bilo i malo koškanja, a na kraju je Borac uspio da sačuva vođstvo i stigne do pobjede.

Banjalučani su tako odmakli osam bodova Zrinjskom koji od 17 časova gostuje Posušju.

PUBLIKA GAĐA IGRAČE BORCA!

86' - Došlo je do malog koškanja Bagarića i Jokića, pritrčali su i ostali igrači, a domaća publika je gađala je flašicama vode fudbalere Borca. Sve se brzo smirilo, a na kraju samo upozorenje za fudbalera Borca i Širokog Brijega, bez kartona.

14:42

Nove izmjene

Fićović i Čavić zamijenili su Hrelju i Blagaića. Kod Širokog ušli su Matić i Benić

14:40

STOPOSTOTNA ŠANSA ZA BORAC!

81' - Vukao je Blagaić kontranapad poo desnoj strani i poslao loptu u sredinu za Makarića koji se našao sam pred Puljićem, ali golman Širokog brani pokušaj da ga prebaci. Propala je odlična prilika da Borac riješi utakmicu.

14:28

Izmjena u ekipi Borca

Makarić je zamijenio Lukića. Kod Širokog umjesto Kpana i Ćinedua su ušli Bagarić i Lukić

14:27

Opasan napad Borca

68' - Hrelja je povukao po desnoj strani i centrirao u centar šesnaesterca, ali se na pravom mjestu našao Mašić i riješio ovu situaciju.

14:16

GOOOL! ŠIROKI BRIJEG - BORAC 1:2!

57' - Borac ponovo vodi. Blagaić je izveo korner, Činedu je loše reagovao na ivici peterca i propustio loptu, a ona j edošla do Jurilja na drugoj stativi koji pogađa za novo vođstvo Banjalučana. Jurilj nije proslavljao pogodak svom bivšem klubu.

Izvor: FK Borac/Nikola Kulaga

14:13

GOOOL! ŠIROKI BRIJEG - BORAC 1:1!

54' - Široki je izjednačio na 1:1. Ćavar je centrirao s lijeve strane, a Mamić šutirao glavom između Ćelića i Erere koji nije išao u duel i pogodio je mrežu.

14:09

Intervencija Jokića

51' - Bila je to dobra okomita lopta za Činedua, ali Jokić stiže do nje ispred napadača Širokog i izbacuje u aut

14:06

Dva vezana kornera Borca

49' - Jokić je glavom prebacio na drugu stativu, ali nikog tu nije bilo i otklonjena je opasnost

Pokušao je Ćavar

45+2' - Ćavar šutira sa distance, ali bilo je to slabo i direktno u Miloševića

13:45

Nezgodan pad Jokića

45' - Štoper Borca se ipak brzo pridigao nakon nezgodnog pada u skoku na sredini terena

13:36

Činedu i Milošević na travi

38' - Intervenisao je golman Borca, a Činedu se zabio u njega i obojica su ostali na travi. I jednom i drugom se sada ukazuje pomoć.

13:35

Kpan ponovo pada u šesnaestercu Borca

34' - Još jednom je Kpan pao u šesnaestercu Borca, ovog puta u duelu sa Ererom. Ništa od jedanaesterca, a uprkos protestima sa tribina čini se ispravna odluka sudije Kesića.

13:25

Kratak prekid za osvježenje

13:24

Puljić brani!

24' - Ponovo se u dobroj situaciji našao Vuković. Mladi fudbaler Borca sve je dobro uradio u šesnaestercu i šutirao iskosa sa lijeve strane, ali Puljić brani i odbija loptu. U nastavku akcije izblokiran je pokušaj Grahovca.

13:22

Vuković!

21' - Vuković je pokušao poslije centaršuta, ali neprecizno

13:11

Kpan pogađa spoljni dio mreže!

12' - Opasan napad Širokobriježana završio je udarcem Kpan, lopta pogađa spoljni dio mreže

13:06

Činedu šutira!

7' - Šutirao je napadač Širokog, ali direktno u Miloševića

13:06

Kpan pada u šesnaestercu

6' - Sada je Kpan pao u šesnaestercu na suprotnok strani, ali ga je Nišić zagradio. Ništa od penala, uprkos protestima domaće publike.

13:02

GOOOOL! ŠIROKI BRIJEG - BORAC 0:1

2' - Borac vodi 1:o, Nišić je bio precizan sa bijele tačke!

13:01

PENAL ZA BORAC!

1' - Kesić je pokazao na bijelu tačku nakon pada Blagaića u duelu sa Barišićem. Protest domaćih igrača i publike u Čitluku zbog možda i prestroge odluke glavnog arbitra.

13:01

Počeo je meč

12:42

Evo i sastava

ŠIROKI BRIJEG: Puljić, Pranjić, Mužek, Barišić, Mašić, Buljan, Mamić, Ćavar, Kuprešak, Kpan, Činedu

BORAC: Milošević, Jurilj, Ćelić, Jokić, Erera, Grahovac, Nišić, Blagaić, Hrelja, Vuković, Lukić