PSŽ Borusija Dortmund uživo prenos livestream Liga šampiona

DORTMUND JE U FINALU LIGE ŠAMPIONA: Muk u Parizu, neprimjetni Mbape i prečke zaustavile PSŽ!

Borusija Dortmund je u drugom polufinalnom meču pobijedila PSŽ i za "ušati pehar" boriće se sa Realom ili Bajernom.

PSŽ Borusija Dortmund uživo prenos livestream Liga šampiona Izvor: Federico Pestellini / Panoramic / Profimedia

Borusija Dortmund je prvi finalista Lige šampiona! I u drugom meču polufinala "milioneri" su savladali PSŽ - 1:0. Oba meča dobio je njemački tim identičnim rezultatom i zasluženo prošao do borbe za "ušati pehar". Tamo će igrati ili sa madridskim Realom ili sa minhenskim Bajernom. Meč koji će odlučiti drugog finalistu igra se u srijedu, rezultat iz Minhena je 2:2.

Meč u Parizu riješen je u 50. minutu poslije kornera kada je Humels ostao potpuno sam i zakucao loptu u mrežu. Neshvatiljiva greška odbrane domaćeg tima. Imaće Parižani za čim da žale, posebno zbog toga što su nekoliko puta pogodili stativu i prečku, u samoj završnici prečka se ispriječila Mbapeu i Vitinji. Upravo je Kilijan bio jedan od najmanje primjetnih na terenu.

Već neko vrijeme se spekuliše da je sve dogovorio i da će od sljedeće sezone nositi dres Reala...

Dešavanja sa meča pratite na MONDU klikom na karticu "RAZVOJ DOGAĐAJA".

22:52

KRAJ

Meč je gotov, Dortmund je u finalu Lige šampiona.

22:49

91' - MBAPE, USTANI!

Mbape je pao u kaznenom prostoru, tražio je penal, Orsaato mu je pokazao rukom da ustane i da neće pokazati na "belu tačku".

22:48

90' - JOŠ ČETIRI MINUTA

Igraće se još četiri minuta u Parizu.

22:46

88' - PREČKA VITINJE!

Dve prečke Parižana u kratkom razmaku. Vitinja je pokušao sa oko 20 metara, golman je bio na "krivoj nozi", gledao je loptu koja je pogodila prečku.

22:44

87' - PREČKA MBAPEA

Kobel je užasno reagovao, umesto da uhvati loptu, u strahu je "boksovao", to je donelo šansu Parižanima, Mbape je šutirao, golman je sa zemjle uspeo malo da dokači loptu i da je pošalje na prečku.

22:39

82' - SVE MANJE VREMENA ZA PARIŽANE

PSŽ mora da postigne dva gola da bi odveo meč u produžetke, ima sve manje vremena za to. Markinjos je posle kornera imao dobru šansu, lopta je završila tik pored stative.

22:34

77' - PONIŠTEN GOL HUMELSA

Dortmund je poveo sa 2:0 u 77. minutu, ali je slavlje trajalo samo nekoliko sekundi pošto je i Humels vidoe da je u ogromnom ofsajdu.

22:33

75' - ŽUTI ZA DEMBELEA

Oštar start Dembelea, sa dve noge, sudija mu pokazuje žuti, a Hakimi se unosi orsatu u lice i žali se što pre toga nije dosuđen faul.

22:28

70' - HUMELS NA ZEMLJI

U pokušaju da izblokira centaršut Humels je dobio udarac u glavu, lopta ga je pogodila. Ostao je da leži na zemlji, pa je sudija morao da prekine meč na kratko, pošto je to obaveza prilikom povreda glave. Relativno brzo je ustao i pokazao da može da nastavi.

22:23

65' - PSŽ TRAŽIO PENAL!

Dembele je pao na ivici kaznenog prostora, upao je u šesnaesterac, sudija je pokazao da je faul, mislili su svi u Parizu da je penal, ali je Orsato pokazao da je faul napravljen ispred kaznenog prostora.

22:22

63' - DUPLA PROMENA

Dve promene pravi PSŽ, ušli su Asensio i Barcola umesto Ruiza i Ramosa.

22:17

57' - PRVA PROMENA

Prva izmena na meču, Marko Rojs zamenio je Adejemija.

22:08

50' - GOL HUMELSA!

Humels pogađa, Borusija vodi i sve je bliža finalu Lige šampiona - 1:0!

22:05

47' - POČELO JE DRUGO POLUVREME

Krenulo je drugo poluvreme, napad za PSŽ, ali nema gola - 0:0.

21:46

POLUVREME

Završeno je prvo poluvreme, nema golova u Parizu - 0:0.

21:43

42' - ČEKA SE POLUVREME

Sve smo bliži kraju prvog poluvremena.

21:36

36' - SJAJNI DONARUMA

Adejemi je mogao da donese vođstvo gostima, ali je Donaruma sjajno intervenisao, prva prava šansa na utakmici.

21:31

30' - POLA SATA, KAO DA SE NIJE NI IGRALO

Prošlo je pola sata igre u Parizu, kao da se nije ni igralo. Preterano su oprezni i jedni i drugi...

21:20

20' - ČEKA SE GOL

PSŽ je taj koji traži i želi gol više, što je očekivano jer juri zaostatak, ali gola još uvek nema.

21:10

9' - OPREZAN PRISTUP

Očekivano, ni jedni n idrugi ne idu svim silama u napad. PSŽ je taj koji ima više loptu u posedu, ali golova nema.

21:03

3' - PRVI NAPAD ZA DORTMUND

Prvi nešto ozbiljniji napad na početku imao je Dortmund, ali je Donaruma rutinski uhvatio loptu.