Velež se dodatno učvrstio na trećoj poziciji: "Rođeni" slavili u Čitluku

Autor Haris Krhalić

Fudbaleri Veleža golom Asmira Suljića savladali su Široki Brijeg.

velež Izvor: Promo/FK Velež Mostar

Fudbaleri Veleža su na gostovanju u Čitluku upisali minimalan trijumf protiv ekipe Širokog Brijega rezultatom 0:1. Jedini pogodak na meču postigao je Asmir Suljić.

Široki Brijeg – Velež 0:1 (0:1)
/Suljić 38/

Gosti bolje otvaraju utakmicu te su na početku u nekoliko navrata zaprijetili golu Širokog Brijega.

U 35. minutu Širokobriježani su bili u odličnoj prilici. Ćavar je uposlio Činedua koji sa desetak metara nije uspio pogoditi.

Mostarci u vođstvo stižu dva minuta kasnije. Nakon loše reakcije Prusine, Haskić upošljava Suljića koji matira domaćeg golmana. Treba dodati da isti igrač samo nekoliko trenutaka ranije nije iskoristio dobru priliku kada je njegov loš pokušaj zaustavio Puljić.

Drugo poluvrijeme nije donijelo mnogo uzbuđenje. Vrijedi izdvojiti pokušaje Benića i Ćavara čije udarce je zaustavio golman Veleža.

Velež je pobjedom dodatno učvrstio na trećem mjestu tabele Premijer lige BiH, a od ranije je poznato kako će ekipa iz Mostara naredne sezone igrati u kvalifikacijama Konferencijske lige.

S druge strane, Široki Brijeg još nije matematički obezbijedio opstanak u elitnom društvu, ali bi bilo potrebno nekoliko čuda da se to ne desi, a prvo bi bilo pobjeda Tuzla sitija sutra protiv Borca.

Inače bio je ovo četvrti vezani poraz za Širokobriježane u nizu.