Dušan Vlahović donio Juventusu trofej Kupa Italije! Bacio komentatora u trans za rekordni 15. pehar!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Srpski centarfor donio Juventusu prvi trofej poslije tri godine "posta".

Dušan Vlahović gol u finalu Kopa Italija Atalanta Juventus Izvor: Marco Iacobucci/IPA Sport/ipa-ag / Shutterstock Editorial / Profimedia

Dušan Vlahović donio je prvi trofej Juventusu poslije tri godine!

Srpski reprezentativac postigao je jedini gol u pobjedi 1:0 nad Atalantom u finalu Kupa Italije odigranom na rimskom Olimpiku.

Vlahović je sve riješio u četvrtom minutu, a još jednom je tresao mrežu u samom finišu, međutim taj gol je poništen zbog ofsajda.

Praktično na samom startu utakmice Vlahović je primio loptu i sjurio se sa njom ka šesnaestercu i pritom "otresao" čuvara sa ramena. Potom je ostao za njega lakši dio posla - da matira golmana Marka Karnesekija.

Pogledajte Vlahovićev pogodak, poslije kojeg je komentator pao u trans:

Bio je to jedini pogodak na meču, iako su se još dva puta tresli okviri golova. Deset minuta prije kraja Ademola Lukman je pogodio prečku i tako je propala najbolja šansa “boginje” u večerašnjem finalu.

Samo par minuta kasnije rezervista Fabio Mireti je mogao sve da riješi, ali je i on pogodio okvir gola.

Imao je i Ederson još jednu priliku za Atalantu, ali je Perin odbranio, a zanimljivo bilo je to njegova jedina intervencija na ovom meču.

Juventus je tako stigao do svog 15. trofeja Kupa Italije. “Stara dama” je rekorder po broju osvojenih trofeja, druga je Roma sa “samo” devet trofeja.

Atalanta nije uspjela da osvoji svoj prvi trofej još od sezone 1962/1963 kada je osvojen Kup Italije, a Đanpjero Gasperini (66) ipak nije uspio da postane najstariji trener koji je osvojio ovo takmičenje.

Klub iz Bergama za deset dana igraće za sedam dana novo finale, sastaće se sa Bajerom iz Leverkuzena u finalu Lige Evrope i pokušati da donese šesto mjesto u Ligi šampiona za Seriju A.