FK Željezničar FK Borac  (16).JPG

Borac počeo i završio sezonu porazom na Grbavici! Sarajevo se spasilo u 93. "makazicama" Anđušića!

Poraz novog šampiona BIH na zatvaranju sezone. Sarajevo gubilo do 93. minuta protiv Širokog, a onda "makazicama" Anđušića izborilo remi.

FK Željezničar FK Borac  (16).JPG Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Novi šampion BIH, banjalučki Borac završio je sezonu u Premijer ligi BIH onako kako ju je počeo - porazom na Grbavici.

Crveno-plavi su poraženi 2:1 od Željezničara, a kao i u tom prvom kolu imali smo dvostrukog strijelca. Na startu sezone dva gola je postigao Nedim Mekić, a u nedjelju popodne na zatvaranju sezone dva puta je pogađao Aleksandar Boljević.

Imao je Željezničar nekoliko prilika da poveća prednost, Milošević je vadio loptu i iz "rašlji", međutim, "plavi" sa Grbavice dozvolili su Borcu da se u finišu vrati u ovaj meč.

Jovo Lukić se odlično oslobodio čuvara nakon asistencije Kulašina i pogodio za 2:1, a napadač Borca mogao je u sudijskoj nadoknadi da poravna rezultat, međutim, Aldžaber je izbacio loptu sa gol-linije.

Željezničar je u jednom trenutku bio u zoni ispadanja, ali je dolaskom na klupu Dine Đurbuzovića zaredao sa dobrim rezultatima i nakon pet pobjeda u posljednjih šest mečeva završio sezonu upravo na šestom mjestu.

Tri debitanta u ekipi Borca

U posljednjem meču sezone trener Borca Vinko Marinović pružio je priliku juniorima, sa klupe su ušli Pavle Đajić, Siništa Ristić i Nedim Keranović i tako upisali debi za seniorski tim.

Iza šampiona, ekipe Borca, drugi je Zrinjski koji je nakon osvajanja Kupa BIH, zapečatio sezonu pobjedom 4:1 na gostovanju Igmanu.

Velež je treći, a mjesto u Evropi ima i Sarajevo, koje je u nedjelju poslije dvostrukog preokreta remiziralo 2:2 na gostovanju Širokom Brijegu.

Povele su Sarajlije već u četvrtom minutu, a onda dozvolile Širokobriježanima da golovima Mamića i Lukanića povedu 2:1. Taj rezultat stajao je na semaforu sve do posljednjeg minuta sudijske nadoknade, da bi Anđušić "makazicama" poslao loptu u mrežu za 2:2 i remi na oproštaju od sezone.

Promjene rezultate i najvažnije detalje pročitajtee na kartici Razvoj događaja.

Aldžaber spašava na gol-liniji!

Lukić je u velikoj gužvi šutirao, ali Aldžaber izbija loptu na samoj gol-liniji.

18:49

ŠIROKI BRIJEG - SARAJEVO 2:2!

Makazice Anđušića u posljednjem minutu sudijske nadoknade za 2:2 i podjelu bodova u Čitluku.

18:48

Kulašin!

Kulašin se našao iskosa s lijeve strane u šesnaestercu i šutira, ali direktno u golmana.

18:48

Puljić brani!

Čataković je imao dobru priliku, brani Puljić. Ostaje Široki Brijeg - Sarajevo 2:1.

18:47

Još jedan debitant u dresu Borca

U igri je i mladi Nedim Keranović. I on će upisati debitantski nastup za Borac.

18:44

Debi za Ristića i Đajića

Umjesto Hrelja i Čavića ušli su Borčevi juniori Đajić i Ristić, kojima je ovo debi za prvi tim.

18:35

ŽELJEZNIČAR - BORAC 2:1!

Borac je smanjio na 2:1. Kulašin je poslao loptu za Lukića, a napadač Borca se odlično oslobodio čuvara na nekih desetak metara i matirao Muftića.

18:28

Radinović je zaprijetio

Ubacio se Radinović u šesnaesterac i šutirao između nekoliko igrača Borca, ali odlazi to daleko preko gola

18:25

Bez promjena u Posušju

Nema golova u Posušju, a najzaslužniji je to golman Luka Damjanović, koji je imao nekoliko dobrih intervencija

18:08

Parada Miloševića!

Sjajan pokušaj Štilića iz slobodnog udarca, išla je ta lopta u "rašlje" ali Milošević brani odličnom intervencijom.

18:05

Prilika za Borac!

Nakon prvog kornera za Banjalučane šutirao je Kulašin koji je ušao maloprije u igru, međutim, lopta je pogodila Hrelju i otišla u gol-aut.

18:04

Izmjene u Borcu

Kulašin i Lukić zamijenili su Blagaića i Marčetića

18:02

IGMAN - ZRINJSKI 1:4!

Abdurahimi je zabio posljednji gol u pobjedi "plemića" 4:1.

18:01

Počelo je drugo poluvrijeme meča Široki Brijeg - Sarajevo

17:48

Kraj prvog poluvremena na Grbavici: Željezničar - Borac 2:0

17:48

KRPIĆ!

Sjajna prilika za Krpića u sudijskoj nadoknadi, ali Milošević u situaciji "jedan na jedan" brani njegov pokušaj.

17:45

Kraj prvog poluvremena u Posušju: Posušje - Zvijezda 09 2:0

17:45

Kraj prvog poluvremena u Čitluku: Široki Brijeg - Sarajevo 2:1

17:42

Prinudna izmjena kod Širokog!

Marković, koji je asistirao kod jednog gola, morao je da napusti teren zbog povrede, umjesto njega u igri je Kuprešak.

17:41

POSUŠJE - ZVIJEZDA 09: 2:0!

Petrović je povisio na 2:0 u duelu Posušja i Zvijezde 09.

17:32

IGMAN - ZRINJSKI 1:3!

Lukanić je pogodio za osjetnije vođstvo plemića u Konjicu. Tamo ima još 15 minuta do kraja utakmice.

17:31

ŽELJEZNIČAR - BORAC 2:0!

Aldžaber je došao do lopte ispred jurilja i proslijedio je do Hiroša koji centrira za Boljevića i njegov drugi pogodak na utakmici.

17:29

ŠIROKI BRIJEG - SARAJEVO 2:1!

Preokret u Čitluku. Mamić se dugo namještao u šesnaestercu, a onda pogodio malu mrežicu za vođstvo Širokog Brijega protiv Sarajeva.

17:23

Barbarez prati derbi na Grbavici

Selektor BIH Sergej Barbarez sa tribina posmatra derbi između Željezničara i Borca.

17:22

POSUŠJE - ZVIJEZDA 09: 1:0

Pavković je doveo Posušje u vođstvo.

17:21

ŽELJEZNIČAR - BORAC 1:0!

Željezničar vodi protiv Borca od 19. minuta. Boljević je matirao Miloševića prizemnim udarcem za svoj drugi pogodak u sezoni.

17:19

ŠIROKI BRIJEG - SARAJEVO 1:1!

Nakon promašene prilike Čatakovića, pogodak na drugoj strani. Marković je centrirao, a Matić postigao lijep gol glavom i Široki je izjednačio!

17:10

Prilika za Sarajevo!

Buljubašić se ubacio iz drugog plana i šutirao glavom poslije centaršuta sa desne strane, ali nema promjene rezultata.

17:07

Odličan pokušaj Hiroša!

Prilika za Željezničar u sedmom minutu. Hiroš je šutirao tik iznad gola Borca.

17:03

Široki Brijeg - Sarajevo 0:1!

Sarajevo vodi već od četvrtog minuta. Strijelac je Čataković kojem je ovo 17. gol u sezoni.

17:01

Cvijeće za šampiona!

Pred početak derbija na Grbavici kapitenu Borca, Aleksandru Subiću uručen je buket cvijeća.

17:00

Počinju i ostali mečevi!

16:54

KRAJ: GOŠK - Sloga 1:1

Duel GOŠK-a i Sloge završen je bez pobjednika - 1:1.

16:47

Šansa za Lukanića!

Luka Lukanić imao je odličnu priliku za Zrinjski u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena. Dobio je povratnu loptu na deset metara i šutirao, međutim, preko gola. Kraj prvog poluvremena u Konjicu.

16:44

Pokušaj Redžića!

Dobro je šutirao Redžić, ali golman GOŠK-a brani. Ostaje GOŠK - Sloga 1:1, pet minuta je do kraja utakmice

16:35

Poznati su i sastavi za derbi na Grbavici

ŽELJEZNIČAR: Muftić, Galić, Radinović, Cocalić, Cavnić, Hiroš, Drina, Štilić, Aldžaber, Boljević, Krpić

BORAC: Milošević, Jurilj, Pejović, Šušić, Subić, Fićović, Čavić, Blagaić, Hrelja, Vranješ, Marčetić

16:28

PREOKRET! igman - Zrinjski 1:2!

Preokret u Konjicu. Mulahusejnović je pogodio u 26. minutu za preokret "plemića".

16:27

GOŠK - Sloga 1:1!

Dva gola za dvije minute u Gabeli. Hasukić je doveo domaće u vođstvo, ali je vrlo brzo Dujaković izjednačio.

16:21

GOOOL! Igman - Zrinjski 1:1!

Samo tri minute trebalo je "plemićima" da izjednače, a strijelac je Hrvanović. Ovo je njegov prvi gol u sezoni.

16:21

GOOOL! Igman - Zrinjski 1:0!

Igman je poveo u 17. minutu, Čubrilo je centrirao, a Ramić lijepim golom poslao loptu u mrežu.