Švedska Srbija fudbal uživo prenos

Srbija je razbila Švedsku i poslala sjajnu poruku pred Euro!

Švedska Srbija fudbal uživo prenos Izvor: Arena sport Premium 1/Printscreen

Konačno, dobra, domintna Srbija, onakva kavu želimo da vidimo! Izabranici Dragana Stojkovića razbili su Švedsku na gostovanju u Stokholmu 3:0 (1:0) pogocima Sergeja Milinković-Savića, Aleksandara Mitrovića i Dušana Tadića i tako napravila odličan uvod pred odlazak na Euro u Nemačku.

Malo je bilo nesigurnosti na startu u odbrani Srbije, ali su Milenković, Stojić i Pavlović izdržali cijeli meč, a da nisu primili gol. U ofanzivi je sve krenulo sjajno kada je Andrija Živković centrirao u 18. minutu, a Sergej Milinković Savić je bio na pravom mjestu i glavom sproveo loptu u mrežu.

U drugom poluvremenu "orlovi" su izgledali još bolje, pa su sa dva sjajna gola samo podigao prednost. Prvo je pogodio u 60. minutu Aleksandar Mitrović, a nakon što je Dušan Vlahović promašio pravi zicer konačnih 3:0 postavio je Dušan Tadić.

Detaljnije o utakmici klikom na "RAZVOJ DOGAĐAJA".

19:54

KRAJ! Velika pobeda! 3:0

Srbija je razbila Švedsku na gostujućem terenu i poslala sjajnu poruku pred Euro, bolju nije mogla! Sergej Milinković-Savić, Aleksandar Mitrović i Dušan Tadić su davali golove, a odbrana je uspela da izdrži i ne primi gol! E, to se čekalo!

19:52

90. minut: Čekamo kraj!

Još tri minuta nadoknade!

19:46

85. minut: Dobro je ovo!

Odlično izgleda naš tim na terenu, a Šveđani kao da su odustali!

19:37

72. minut: Izmene!

Opet izmene! Izašli su Sergej Milinković Savić i Andrija Živković, a ušli Luka Jović i Veljko Birmančević.

19:31

70. minut: GOOOL! 3:0 za Srbiju!

Dušan Tadić daje gol! Samo nekoliko minuta nakon velike šanse Vlahovića prošao je Kostić po strani, nije uspeo da postigne gol, ali je onda naleteo  Tadić i doneo 3:0!

Izvor: EPA-EFE/Stefan Jerrevang

19:31

68. minut: Šta je uradio Vlahović?

Dušan Vlahović je promašio zicer! Prošao je golmana posle dobre lopta Gudelja, ali iako je savladao Robina Olsena promašio je prazan gol! Au!

19:29

61. minut: Vreme je za izmene

Upravo izlaze dvojica zaslužna za gol pa je Mitrovića zamenio kapiten Dušan Tadić, a Mladenovića Filip Kostić.

19:22

60. minut: MIITROVIĆ!

2:0 za Srbiju! 58. gol Mitrovića za nacionalni tim i ovaj meč izgleda sve bolje za naš sastav!

Posle akcije na sredini terena dobio je Filip Mladenović loptu na boku, a onda centrirao po zemlji. Uleteo je Mitrović klizeći na tu loptu i posleo je iza švedskog golmana!

Izvor: Arena sport 1 Premium/Printscreen

19:16

Pogledajte vi ovo!

Strahinja Pavlović je dobio žuti karton, a završio je sa krvavim licem!

19:09

DRUGO POLUVREME!

Počinje i odmah smo imali pokušaj Švedske! Ipak bez uspeha!

Videli so i izmene, Aleksandar Isak je zamenio Nilsona, a Larson Eliasona kod Švedske. Gudelj je zamenio Sašu Lukića u dresu Srbije.

Izvor: Stefan Jerrevang/TT NEWS AGENCY

18:52

POLUVREME! Vodi Srbija!

Za sada je 1:0!

18:51

45. minut: Još tri minuta!

Igraće se još tri minuta, a u manje od minuta igre naša dva reprezentativca su dobila dva žuta. Jedan je pokazan Saši Lukiću, a drugi Strahinji Pavloviću.

Dobio ga je i Nikola Milenković zbog protesta!

18:40

35. minut: Šveđani napadaju!

Švedska se ne smiruje, ne prestaju da napadaju, ali iako uspevaju da stignu do ivice naših 16 metara, dalje od toga ne mogu. Što se "orlova" tiče, pokušavamo nešto dugim loptama.

18:31

23. minut: Udarac je dobio SMS!

Sergej Milinkvoić Savić je pogođen loptom i našao se na travi! Čekali smo dosta dugo da se podigne, ali izgleda da mu je ipak lopta samo izbila vazduh!

18:20

18. minut: GOOOL! Vodi Srbija 1:0!

Vodi Srbija! Gol je postigao Sergej Milinković Savić!

Videli smo loptu koja je poslata na stranu do Andrije Živkovića, a onda je on sjajno centirao. Od zemlje je lopta stigla pravo na glavu SMS-a i tu nije bilo spasa!

18:16

15. minut: Dobar Rajković!

Isprobao je Dejan Kuluševski svog rivala Predraga Rajkovića! Šutnuo je ispod nogu naših štopera, ali golman Srbije je uspeo da odbrani!

18:13

9. minut: Svi su uzdahnuli zbog Zlatana!

Pojavio se Zlatan Ibrahimović na velikom ekranu stadiona, a ceo stadion je na njegov mig zagrmeo! Pogledajte kako je to izgledalo.

Pogledajte

00:18
Zlatan Ibrahimović sa suprugom
Izvor: Arena sport 1 Premium

18:06

5. minut: Odmah problemi!

Odmah šansa za Švedsku, opet je naša odbrana bila zbunjena i jedva je izbacila loptu iz svojih 16 metara. Ista priča...

18:03

Krenulo je!

Srbija je počela meč, a naš tim odmah startuje ofanzivno. Na polovini smo rivala, sada čekamo da vidimo nešto konkretnije napade-

17:58

Evo himni!

Prvo se intonirala himna Švedske, a zatim smo čuli i "Bože pravde!" Sada čekamo da meč zvanično počne!

Izvor: Arena sport Premium 1/Printscreen

17:35

Dobro smo prošli!

Srbija je na prošla dva meča sa Švedskom pobedila. Igrali smo u Ligi nacija i tada je bilo velikih 4:1 u Beogradu, a u Stokholmu 1:0.

17:02

Kakav je sastav?

Dakle imaćemo Srbiju sa dva špica, Vlahovićem i Mitrovićem. Takođe naš tim će igrati sa tri štopera i videćemo Nemanju Stojića u defanzivi, a Mladenović i Živković će igrati po krilima.

16:53

Sastavi!

ŠVEDSKA (4-3-3): Olsen – Kraft, Hien, Lindelef, Kajuste – Kuluševski, Saletros, Forsberg – Elijason, Nilson, Elanga.

SRBIJA (3-4—1-2): Rajković – Milenković, Stojić, Pavlović – Živković, Ilić, Lukić, Mladenović – SMS – Vlahović, Mitrović.