Poraz Zvezde za kraj priprema: Crveno-bijeli osvojili turnir, ali ovo poziva na oprez!

Crvena zvezda je poražena od Taljeresa u posljednjem meču na pripremama.

Crvena zvezda izgubila od Taljeresa Izvor: MN PRESS

Crvena zvezda je pobjedama nad Sočijem (2:0) i Zenitom (2:1) uspjela da osvoji turnir u Sankt Peterburgu, ali nije na trijumfalan način završila ovo takmičenje. Iako je tokom većeg dijela napadala ekipa Vladana Milojevića nisu uspeli da postignu gol i pogodak Martineza iz šestog minuta je bio jedini na meču.

Isprobao je mnogo igrača trener Crvene zvezde na ovom meču, pa se tako u tim vratio Srđan Mijailović, igrala su pojačanja poput Dalsija i Anana, kao i mladi igrači kao što su Maksimović, Knežević ili Guteša, a vidjeli smo i dva crvena kartona. Sa jedne strane dobio ga je Portiljo krajem prvog poluvremena, sa druge Luka Ilić u 69.

Sada Crvena zvezda mora da se okrene domaćem prvenstvu pošto ima nedjelju dana do meča sa sastavom Jedinstva iz Uba na svom terenu u prvom kolu Superlige.

TOK MEČA:

93. minut: Kraj! Ništa od trijumfalnog završetka ovog turnira za crveno-bijele, bolji je bio Taljeres.

90. minut: Još tri minuta nadoknade i šansa da Crvena zvezda u posljednjim momentima meča dođe do izjednačenja!

80. minut: Umjesto Pume Rodrigeza u igru ulazi mladi Andrija Maksimović.

70. minut: Umjesto da Crvena zvezda nastavi sa 10 igrača, Nikola Knežević je zamijenio isključenog Ilića na terenu.

69. minut: Crveni karton! Dobio je crveni Luka Ilić 20 minuta prije kraja meča nakon što je jako nesmotreno startovao i udario je igrača rivalskog tima.

63. minut: Veliki broj promjena u sastavu Crvene zvezde, u ofanzivnom dijelu veznog reda i u odbrani. Mimović i Điga su zamijenili Mijailovića i Lekovića, a Pumu i Dalsija su promijenili Katai i Jovanović.

46. minut: Drugo poluvrijeme! Jedna izmjena, Milan Rodić koji je pogriješio kod gola rivala je napustio teren, a u igru je ušao Anan, novo pojačanje tima.

45. minut: Poluvrijeme! Poslije primljenog gola Crvena zvezda je napadala, ali nije uspjela da bude dovoljno konkretna i da postigne pogodak. Ostalo je 1:0.

44. minut; Portiljo je prvo startovao na Mijailoviću, a onda prigovorio sudiji i odmah dobio crveni karton. Ipak propozicije su takve da nema igranja sa igračem manje već će rezervista zauzeti Portiljovo mjesto.

21. minut: Gol je postigao Šerif Endijae, ali je bio iza odbrane Taljeresa. Mali ofsajd i sam Senegalac se žailio na to što mu je lopta poslata kasno.

16. minut: Probao je Šerif Endijae, pretrčao je iza odbrane rivala, ali je njegov pokušaj loba ipak otišao nebu pod oblake! Ostalo je 1:0.

12. minut: Nova šansa za Argentince! Kontra, koju je osujetio Guteša na golu, a onda je i poslije kornera ostao nesavladan. Ostaje 0:0.

6. minut: GOL! Vodi 1:0 argentinski tim! Martinez je pretrčao Milana Rodića i lako savladao mladog Gutešu na golu! Vodi argentinski tim.

1. minut: Krećemo, iako ovaj meč nema rezultatski značaj Crvena zvezda će imati priliku da provjeri formu i neke nove taktičke zamisli.

Imamo sastave:

CRVENA ZVEZDA: Guteša - Mijailović, Leković, Stojić, Rodić - Dalsio, Hvan - Puma, Ilić, Šljivić - Endijaj.

TALJERES: Erera - Suarez, Katalan, Mantilja, Martinez, Riveiros, Bota, Portiljo, Benavidez, Ortegoza, Bartićoto.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!