Borčevi fudbaleri izborili su plasman u drugo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona. Sada slijedi duel sa prvakom Grčke!

Egnatija Borac uživo prenos livestream Izvor: FK Borac/Nikola Kulaga

BORAC JE U DRUGOM KOLU KVALIFIKACIJA ZA LIGU ŠAMPIONA!

Crveno-plavi su poslije jedanaesteraca eliminisali prvaka Albanije Egnatiju iz daljeg takmičenja i na taj način zakazali dvomeč sa PAOK-om!

Istovremeno, u najgorem slučaju izborili su plej-of Konferencijske lige, pa će tako klub iz Plazonove ulice ovog ljeta igrati bar još šest evropskih utakmica!

Meč je loše počeo po Borac jer je Egnatija u 17. minutu anulirala prednost Borca iz prvog duela. Pogodio je Melih Ibrahimoglu, ali je 13 minuta kasnije srećno i spretno poentirao Jovo Lukić, za 1:1, rezultat koji je u tom trenutku vodio Borac u naredno kolo.

Bio je taj rezultat na snazi do 82. minuta, kada je Lorunjoj Dukuo pobjegao odbrani Borca i pogodio za 2:1, pa se na kraju ušlo u produžetke.

Mreže su mirovale u dodatnih 30 minuta, pa su o putniku u drugi krug odlučili penali.

U prvoj seriji je pogodio Erera, dok za Egnatiju nije bio precizan Aleksi. Druga serija donijela je pogotke Pejovića i Ibrahimoglua, a treća pogodak Hasukića i promašaj Lušće. Na kraju, sve je bilo gotovo u četvrtoj seriji, kada je pogodio Čavić!

Tok utakmice pogledajte klikom na RAZVOJ DOGAĐAJA!

EGNATIJA: Šeri, Dulis (od 57. Kasa), Malota, Džemajli, Fangaj, Ahmetaj (od 74. Đata), Aleksi, Lušća, Alijev (od 104. Lubas), Ibrahimoglu, Dukuo (od 108. Rama). Trener: Edlir Tetova.
BORAC: Šiškovski, Kvržić, Majers, Karolina, Erera, Grahovac (od 86. Pejović), Vranješ (od 56. Ćelić), Hrelja (od 56. Kulašin), Savić, Vuković (od 86. Čavić), Lukić (od 99. Hasukić). Trener: Mladen Žižović.

0:05

Kad se igra protiv PAOK-a?

Prvi meč igra se u Solunu 24. jula, a revanš je 30. ili 31. jula na Gradskom stadionu.

23:57

ČAVIIIIIĆ!

Pogodio je Čavić, sve je gotovo, Borac je u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona!

23:56

PONOVO BRANI ŠIŠKOVSKI!

23:55

Šiškovski je odbranio Lušći, ali ponavlja se penal!

Međutim, ponavlja se penal, golman Borca je izašao ranije sa gol-linije!

23:53

Siguran Hasukić - 3:1!

23:53

Ibrahimoglu pogađa za 2:1!

Pogodio je Šiškovski stranu, ali je Turčin pogodio.

Kraj drugog produžetka

Izvodiće se penali u Elbasanu, jedanaesterci će odlučiti ko ide na megdan PAOK-u u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona!

23:44

Minut nadoknade u drugom produžetku

23:41

Sve smo bliže penalima

Ističe 118. minut u Elbasanu.

23:35

112' - Kulašin u Šerija!

Uputio je Kulašin prizeman centaršut, ali je golman Egnatije stigao do lopte i spriječio opasnost ispred svog gola.

23:32

108' - Izmjena u Egnatiji

Izašao je Dukuo, na terenu je Rama.

23:32

108' - Hasukić! Ali bio je ofsajd!

Hasukić je sada krenuo ka gostujućem golmanu, šutirao pored njega, lopta je prošla pored stative, ali i da je ušla u mrežu, pogodak ne bi bio priznat jer se napadač Borca prilikom upućivanja lopte nalazio u ofsajdu.

23:31

107' - Kulašin!

Iznenada se sada ukazala jedna prilika za Kulašina!

Hasukić mu je glavom proslijedio loptu, Kulašin je pobjegao odbrani domaćih, ali šutirao tik pored stative!

23:29

Počeo je drugi produžetak u Elbasanu

Otklonjeni su problemi, nastavljen je meč.

23:26

Problemi sa mrežom

Pred start drugog produžetka, popravlja se jedan dio mreže na golu na kojem stoji golman Egnatije.

23:20

104' - Alijev neće moći da nastavi meč

Ostao je prvotimac Egnatije da leži na travi, a umjesto njega na teren će Lubas.

23:16

99' - Hasukić na terenu umjesto Lukića

23:13
Izvor: FK Borac/Nikola Kulaga

23:10

94' - Isključen Žižović!

Fabio Mareska je pokazao crveni karton Mladenu Žižoviću nakon jednog prigovora!

23:09

93' - Slab udarac Karoline

Dobro je ubacio Erera, nije uspio Pejović da zahvati loptu, intervenisala je odbrana domaćih, poslije čega Karolina slabo šutira sa distance.

23:07

92' - Kvržić!

Poslije kornera Erere, lopta je na suprotnoj stativi stigla do Kvržića koji šutira, ali je Alijev okrznuo loptu i skrenuo je u korner!

Kraj

Završeno je 90 minuta, igraće se produžeci u Elbasanu!

22:59

90+6' - Izblokiran Ibrahimoglu

Pleli su mrežu igrači Egnatije oko gola Borca, stigla je lopta do Ibrahimoglua u zoni šuta, ali je izblokiran.

22:57

90+4' - Dukuo!

Šutirao je Dukuo sa lijeve strane, namjestio se na udarac, ali je bio neprecizan.

22:53

Igraće se sedam minuta nadoknade

22:50

87' - Dvije promjene u Borcu

Ušli su Čavić i Pejović, izašli su Grahovac i Vuković.

22:48

Još pet minuta

Toliko je ostalo do kraja, ne računajući nadoknadu.

Da li ćemo gledati produžetke u Elbasanu?

22:46

82' - 2:1!

Egnatija ponovo vodi, strijelac je Dukuo.

Pogriješio je Erera na lijevoj strani, lopta je stigla do Kaze koji petom proigrava Aleksija, a na suprotnoj staviti Dukuo bježi odbrani Borca i pogađa za 2:1.

22:43

80' - Lukić!

Velika šansa za Borac!

Krenula je jedna kontra Banjalučana, Vuković je povukao taj napad, lopta je u pravo vrijeme stigla do Lukića koji je izbjegao ofsajd poziciju, šutirao iskosa sa lijeve strane, ali je lopta pogodila spoljni dio mreže!

22:38

75' - Razmahao se Mareska kartonima

Novi žuti karton za Borac, dobija ga sada Kvržić.

22:37

74' - Đata mijenja Ahmetaja

22:34

Još 20 minuta

Toliko dijeli crveno-plave od plasmana u drugo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona, gdje ga već čeka PAOK!

22:29

66' - "Požutio" je Lušća

Neposredno prije toga, imao je Borac dobru situaciju pred domaćim golom. Primio je Lukić loptu na polovini Egnatije, odigrao za Kulašina koji je krenuo ka golu, ali se spetljao u najbitnijem trenutku, pa je propala dobra šansa za goste.

22:27

64' - Novi žuti karton u Borcu

Sada je i Kulašin dobio javnu opomenu. Već pet žutih kartona u Borcu.

22:25

62' - Žuti karton za Ereru

22:24

60' - Lušća!

Sijevnulo je sada pred golom Borca...

Lušća je šutirao sa 18-19 metara od gola, namjestio se na šut, ali je lopta prohujala pored stative. Bio je Šiškovski već savladan, ali su imali crveno-plavi sada sreće.

Još pola sata dijeli Banjalučane od plasmana u drugo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona!

22:20

57' - Mijenja i Tetova

Umjesto Dulisa, na terenu je Kasa.

22:19

56' - Dupla promjena u Borcu

Vranješa mijenja Ćelić, a Kulašin ulazi umjesto Hrelje.

22:16

53' - Žuti karton za Grahovca

Treća javna opomena večeras za crveno-plave.

22:16

Meč se zajednički gleda u dvorani Borik!

Veliki broj navijača je u restoranu dvorane Borik, gdje je organizovano zajedničko gledanje meča iz Elbasana!

Izvor: MONDO

22:13

51' - Mirno otvaranje nastavka

Nema opasnosti ni na jednoj ni na drugoj strani.

22:08

46' - Počelo je drugo poluvrijeme!

Nastavljen je meč u Elbasanu!

21:51

Kraj prvog dijela

Završeno je prvih 45 minuta, Borac ima rezultat koji ga vodi u drugo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona!

21:46

45+1' - Malota!

Lušća je izveo jedan korner, loptu je zahvatio Malota, ali je bio za malo neprecizan.

21:46

Pet minuta nadoknade

21:45

21:41

41' - Vuković!

Probao je Vuković na drugoj strani, šutirao sa lijeve strane namjestivši se na udarac, ali Šeri lako hvata tu loptu.

21:41

40' - Erera izbacuje sa gol-linije!

Opasno je sad bilo pred golom Borca nakon jednog kornera!

Stvorila se gužva pred golom, a Erera je u posljednji čas uspio da otkloni opasnost i izbije loptu sa gol-linije.

21:37

35' - Kakva šansa za Lukića!

Mogao je sada Borac do 2:1!

Odličan centaršut je uputio Kvržić, Lukić je zahvatio loptu glavom, ali je lopta prohujala tik pored lijeve stative domaćeg gola!

21:32

30' - GOOOOOOL!

1:1, IZJEDNAČIO JE BORAC! STRIJELAC JE JOVO LUKIĆ!

Iznenađujuće je jedna lopta stigla do Jove Lukića, koji je izašao sam ispred golmana Egnatije. Komplikovao je Borčev napadač, na kraju je to odbrana izblokirala, ali se od bloka lopta odbila u mrežu!

21:26

25' - Lušća izblokiran

Teško Borac živi u ovim trenucima...

Pogriješili su crveno-plavi na sredini terena, lopta nije stigla do Grahovca, na kraju je Lušća oprobao udarac, ali je Majers uspio to da izblokira i skrene loptu u korner.

21:24

23' - Ibrahimoglu!

Nova slaba reakcija Borčeve odbrane, ali sada Turčin to nije uspio da kazni.

Praktično ga je defanzivna linija Borca pustila da priđe kaznenom prostoru, šutirao je sa ivice, ali preko prečke.

21:22

22' - Žuti karton za Džemajlija

21:20

19' - Novi žuti karton za Borac

Druga javna opomena za crveno-plave, poslije Savića i Vranješ je "požutio", nakon jednog klizećeg starta.

21:19

19' - Hrelja!

Prvi pokušaj Borca, šutirao je Hrelja sa ivice šesnaesterca, ali je Šeri ukrotio taj udarac.

21:17

16' - 1:0!

Poveli su Albanci u Elbasanu, strijelac je Melih Ibrahimoglu.

Ispala je lijeva strana Borčeve odbrane, a na kraju je turski internacionalac u dresu Egnatije ostao neometan u šesnaestercu Borca i preciznim udarcem pogodio donji lijevi ugao gola Damjana Šiškovskog.

21:14

14' - Nastavljen je duel

Mareska je dao znak da se meč nastavi.

21:13

12' - PREKID!

Navijači Egnatije sramno skandiraju "Ubij Srbina", poslije čega je Mareska odlučio da prekine utakmicu.

Zvanični spiker upozorio je navijače.

21:11

"Borite se za Albance", parola navijača Egnatije

Izvor: FK Borac

21:11

11' - Žuti karton za Savića

Javnu opomenu je dobio igrač Borca zbog jednog prigovora.

21:10

10' - Sada se skandira Ademu Jašariju

Navijači Egnatije sada skandiraju "Adem Jašari", komandantu Oslobodilače vojske "Kosova".

21:08

7' - Tražio je Savić korner

Krenuo je Borac u jedan napad, Vuković je povukao loptu na lijevoj strani, proslijedio za Savića koji se nije snašao pred golom Egnatije.

Tražio je Borčev vezni igrač korner, smatrajući da je prilikom jednog duela protivnički igrač dirao loptu, ali je Fabio Mareska dosudio gol-aut.

21:03

Sa tribina se čuje skandiranje "UČK"

Navijači Egnatije nisu dugo čekali da počnu sa sramnim i provokatorskim navijanjem, skandiraju "UČK" ("OVK" - Oslobodilačka vojska Kosova").

21:00

1' - Počela je utakmica!

20:58

Igrači dvije ekipe izlaze na teren!

20:48

Navijači Egnatije zauzimaju svoja mjesta na tribinama

20:47

Provokacije pred meč!

Prije početka utakmice, sa razglasa stadiona u Elbasanu puštane su provokativne pjesme.

Prema pisanju Alternativne televizije, sa ozvučenja su se čule pjesme koje veličaju OVK i komandanta te organizacije Adema Jašarija.

20:27

Crveno-plavi na mjestu velike bitke!

20:14

19:50

Sastav Egnatije!

Ovo je startna postava protivnika!

EGNATIJA: Šeri, Dulis, Malota, Džemajli, Fangaj, Ahmetaj, Aleksi, Lušća, Alijev, Ibrahimoglu, Dukuo. Trener: Edlir Tetova.

Podsjetimo, zbog crvenih kartona nema Ndreke i Zejnulaija.

Izvor: MONDO/Dragan Šutvić

19:50

Dvije promjene Žižovića u odnosu na prvi meč!

Trener Borca napravio je dvije rokade u odnosu na meč u Banjaluci, pa tako umjesto Kulašina od prvog minuta igra Hrelja, dok Karaklajića mijenja Savić.

Ovo je tim Borca za duel u Elbasanu!

BORAC: Šiškovski, Kvržić, Majers, Karolina, Erera, Grahovac, Vranješ, Hrelja, Savić, Vuković, Lukić. Trener: Mladen Žižović.

19:36

Dobro poznato ime na centru!

Za glavnog arbitra delegiran je poznati italijanski sudija Fabio Mareska, koji ima ogromno iskustvo suđenja u Seriji A!

Prošle sezone je odradio 16 utakmica u elitnom italijanskom rangu, a neki od mečeva koje je sudio su Juventus - Lacio, Inter - Roma, Lacio - Inter, Inter - Juventus, Fiorentina - Milan, Torino - Juventus, Roma - Bolonja...

Bio je, takođe, jedan od stranih sudija koji su bili delegirani za utakmice odluke u Hrvatskoj prošle sezone, pa je tako sudio polufinale Kupa Hrvatske između Hajduka i Dinama na Poljudu.

Izvor: Shutterstock

U radu će mu pomagati Đorđo Pereti i Davide Moro, dok je četvrti sudija Emano Felićani.

Još jedno iskusno italijansko ime, Danijele Ćofi, zaduženo je za poslove glavnog arbitra u VAR sobi, a njemu će asistirati Danijele Paterna.

19:26

Pogledajte fotografije sa sinoćnjeg treninga Borca!

Crveno-plavi su sinoć, u terminu utakmice, odradili trening na glavnom terenu "Elbasan Arene":

19:19

A ako Borac večeras ne bude uspješan...

... onda se seli u drugo kolo kvalifikacija za Konferencijsku ligu, gdje ga čeka Vikingur, koji je sinoć nesrećno poražen u Irskoj.

Prva utakmica igrala bi se 25. jula na Islandu, dok je banjalučki duel zakazan za prvi avgustovski dan.

19:15

Šta u slučaju prolaska?

Ukoliko bi Borac iz ovog dvomeča izašao kao pobjednik, u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona bi ukrstio koplja sa PAOK-om.

Prva utakmica bi se igrala 23. jula na "Tumbi" u Solunu, dok bi revanš na Gradskom stadionu bio igran 30. ili 31. jula.

19:09

Optimizam u crveno-plavom taboru!

U klubu iz Platonove ulice uvjereni su da mogu da eliminišu Egnatiju iz daljeg takmičenja i plasiraju se u drugo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona, gdje ih već čeka prvak Grčke PAOK.

Pročitajte šta su u najavi utakmice u Elbasanu rekli trener Borca Mladen Žižović, kapiten Srđan Grahovac, te prvotimac Aleksandar Subić i pomoćni trener Boris Raspudić.