Sarajevo pogađalo stativu i Slovake na gol-liniji! Spartak izvukao remi na Koševu!

Nije bilo golova u prvom duelu Sarajeva i Spartaka iz Trnave. Imaće za čim da žele Sarajlije.

Konferencijska liga kvalifikacije Sarajevo - Spartak Trnava uživo prenos livestream Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Emil Rockov sa dva odbranjena bio je heroj Sarajeva protiv Aktobea u prvom kolu kvalifikacija za Konferencijsku ligu, ali u narednoj rundi takmičenja, protiv Spartaka iz Trnave na Koševu nije bilo novog junaka.

Fudbaleri Sarajeva remizirali su 0:0 protiv Spartaka iz Trnave u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Konferencijsku ligu, pa će na revanš u Slovačku naredne srijede bez prednosti.

Fransis Kereme mogao/trebao je da bude junak bordo ekipe ove večeri, fudbaler iz Gane ulazio je u šanse sam ih stvarao, namještao ih svojim protivnicima, ali ni on ni njegova ekipa nisu imali sreće.

Već na početku meča Kereme je imao sjajnu priliku kada je obišao i golmana, sve dobro odradio, ali je Holik izbio sa gol-linije.

Najbolju šansu na meču propustio je upravo Kereme koji je u 24. minutu nakon poigravanja golmana Ferliha i prodane lopte šutirao na prazan gol, ali pogodio stativu.

Žaliće Sarajlije za ovim remijem, posebno što je Ferlih u par navrata bio ispod očekivanog nivoa, pa je nešto kasnije poklonio još jednu loptu protivniku, Kereme ju je spustio glavom za Gulijašvilija, ali njegov šut sa svega sedam-osam metara golman Spartaka je ipak nekako odbranio nogom.

Kako je utakmica odmicala bilo je sve manje šansi, iako je Sarajevo imalo inicijativu. Pokušao je Zekić i izmjenama, ubacio je i Oliveiru, međutim, Sarajevo nije uspjelo da probije odbranu Spartaka koji je sve više čuvao i na kraju sačuvao egal pred revanš u Slovačkoj.

Taj duel igra se u srijedu od 20.30 časova.

Kompletan tok utakmice pročitajte na kartici RAZVOJ DOGAĐAJA.

Paur pokušava iz daljine

88' - Sada pokušaj Paura, jak šut iz velike daljine odlazi preko gola

22:46

Nove izmjene

Anđušić i Julardžija zamijenili su Đorđevića i Gulijašvilija

22:34

Oliveira!

74' - Pokušao je Oliveira glavom poslije kornera, odlazi to preko gola

22:29

Izmjene

umjesto Bubanje i Čatakovića u igri su Mehmedović i Oliveira. Slovaci su u drugom poluvremenu takođe mijenjali i Korina i Štetinu zamijenili su Paur i Pih

22:27

Opasan napad Sarajeva, Holik blokira centaršut u korner

22:20

Nova opasnost pred golom Spartaka

60' - Duraković je ubacio iz slobodnog udarca, išlo je to za Čatakovića na drugu stativu, ali je kapiten Sarajeva malo zakasnio i nije uspio da dohvati loptu

22:17

Kereme pokušava!

58' - Kereme je uhvatio volej na ivici šesnaesterca, prošlo je to kroz gužvu, ali završilo je i ovo pored gola

22:14

Korner za Sarajevo

55' - Đorđević je izveo korner, bila je to uigrana kombinacija sa Čatakovićem, na kraju je to bilo nešto između šuta i centaršuta, ali prošlo je to blizu Ferlihovog gola

22:04

Počelo je drugo poluvrijeme

22:02

26.756 gledalaca na Koševu!

To je zvanična posjeta na večerašnjem meču.

21:48

Kraj prvog poluvremena

21:48

Minut nadoknade u prvom poluvremenu

21:43

ŠTA RADI FERLIH?!

39' - Golman Spartaka je jednu visoku vraćenu loptu koje je išla u korner praktično vratio u igru, keremeh se izborio i glavom spustio za Gulijašvilija koji sa samo sedam-osam metara šutira, a Ferlih to nogom brani!

Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

21:37

Pokušao je Prohaska

35' - Oslobodili su se sada Slovaci pritiska, igra se uglavnom na sredini terena. Sada posjed ima Spartak koji je zaprijetio udarcem Prohaske, međutim, otišlo je to pored gola.

21:28

STATIVA!

24' - Sada je Frelih pogriješio, pokušao da dribla desno na ivici šesnaesterca i predao loptu do Keremea, ovaj je odmah šutirao na prazan gol, ali je pogodio stativu! Odbijenu loptu, Čataković je odmah šutirao, ali Koša blokira na gol-liniji!

21:26

Velika šansa za Sarajevo!

22' - Dve velike prilike za Sarajevo. Kereme je sve uradio i vratio za Čatakovića kjem se odbila lopta od noge, potom Frelih brani novi pokušaj!

21:12

Pokušaj Gulijašvilija

9' - Pokušao je sada Gulijašvili nakon što se dugo namještao, ali bio je to prizeman udarac direktno u golmana

21:12

Protesti domaćina!

7' - Tražili su igrači i svi sa klupe Sarajeva penal nakon što je lopta pogodila jednog defanzivca Spartaka u šesnaestercu, međutim, djelovalo je da nije bilo igranja rukom

21:08

KEREME!

6' - Sjajna prilika za Sarajevo, ubacio se Kereme u šesnaesterac, nekako je zaobišao i golmana, šutirao, ali je loptu u posljednji čas ispred gol-linije izbio Holik

21:07

Prilika sa Spartak

5' - Šutirao je Mikovič glavom ali odlazi lopta pored gola

21:05

Ubacivanje u šesnaesterac Sarajeva

3' - Ubacili su Slovaci iz slobodnog udarca, skočio je Zeljković, ali ej tom prilikom napravio faul u napadu

21:01

Počeo je meč na Koševu

20:47

Pune se tribine Koševa

Duel Sarajeva i Spartaka igraće se gotovo pred ispunjenim Koševom. Veliki broj navijača stigao je da pruži podršku bordo timu.

20:03

Slovački Ultrasi dolaze na Koševo

Spartak Trnava imaće podršku svojih navijača na Koševu. Prema posljednjim informacijama navijači slovačkog kluba okupili su se u okolini Doboja, odakle su se automobilima uputili ka Sarajevu.

19:54

Poznati su i sastavi

SARAJEVO: Rockov, Čelik, Soldo, Jović Duraković, Beganović, Bubanja, Đorđević, Gulijašvili, Čataković, Kereme

SPARTAK TRNAVA: Frelih, Holik, Štetina, Koša, Tverdžik, Prohaska, Zeljković, Korin, Mikovič, Azango, Duriš

19:52

Belgijanci sude na Koševu

Duel Sarajeva i Spartaka sudiće Belgijanac Bram Van Driše, pomoćnici su njegovi sunarodnici Rin Vanizer i Mikele Zeldrejers, a četvrti sudija je Kevin Van Dam.