Daleko je Vojvodina od Ajaksa i Lige Evrope! I treći srpski klub ispao iz evro-takmičenja

Novosađani poraženi i u revanšu, u Bačkoj Topoli.

Vojvodina - Ajaks Izvor: IMAGO / imago sportfotodienst / Profimedia

Fudbaleri Vojvodine nisu uspjeli da se plasiraju u treće kolo kvalifikacija za Ligu Evrope, pošto su večeras u Bačkoj Topoli, u revanš utakmici drugog kola, izgubili od Ajaksa sa 3:1 (0:0). U prvoj utakmici, odigranoj prošle sedmice u Amsterdamu, Ajaks je pobijedio 1:0.

Vojvodina nije ostala bez šansi da zaigra u evrokupovima, jer će preći u treće kolo kvalifikacija za Ligu konfrencija, gdje će joj protivnik biti Maribor.

Poslije izjednačenog prvog poluvremena, Ajaks je poveo u 53. minutu golom hrvatskog internacionalca Josipa Šutala, koji je šest minuta kasnije postigao autogol za izjednačenje Novosađana. Nada da bi Vojvodina mogla da savlada velikog rivala nestala je u 85. minutu, kada je Jorel Hato postigao drugi pogodak za Ajaks, a konačan rezultat postavio je u nadoknadi vremena Bertrand Traore.