Zrinjski poveo poslije 28 sekundi, GOŠK-izjednačio, a onda se raspao!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

"Plemići" upisali prvu prvenstvenu pobjedu u sezoni i napravili lijepu uvertiru za revanš protiv bugarskog Boteva.

Zrinjski poveo protiv GOŠK-a poslije 28 sekundi Izvor: Promo/HŠK Zrinjski Mostar

Poslije tri utakmice u kvalifikacijama za Konferencijsku ligu ekipa Zrinjskog odigrala je i svoj prvi meč u Premijer ligi BIH i odmah upislaa pobjedu.

"Plemići" su slavili 4:1 na gostvanju GOŠK-u koji je katastrofalno otvorio i prvo i drugo poluvrijeme, što ga je skupo koštalo.

Prvi pogodak u Gabeli viđen je poslije samo 28 sekundi, nakon što je Kiš dao okomitu loptu za Abdurahumija, a ovaj rutinski matirao Milojevića.

Nismo mnogo prilika vidjeli u prvih 45 minuta, uglavnom pokušaje da se nešto napravi iz kornera, a onda je u 38. minutu Ikić izjednačio i vratio sve na početak.

Međutim, kao i u prvom poluvremenu i drugo su „plemići“ otvorili dobro i već u 51. minutu, vidjeli smo novo vođstvo gostiju. Bila je to akcija rezerviste Malekinušića i Kiša, koju je ovaj drugi završio lijepim udarcem za 2:1.

Mulahusejnović je mogao nešto kasnije da povisi, ali je njegov pokušaj iz vrlo dobre situacije nogom odbranio Milojević, ali iskupio se u 61. minutu. Nakon centaršuta sa lijeve strane lopta je dugo letjela, Milojević krenuo na nju, pa stao, a Mulahusejnović preciznim udarcem glavom zabio za 3:1.

Nade domaćih da mogu da izbjegnu drugi poraz u isto toliko utakmica na startu sezone ugašene su kada je Dino Mizić u samo sedam minuta razmaka zaradio dva žuta kartona i morao u svlačionicu, a sudbina GOŠK-a zapečaćena je đest minuta prije kraja.

U sjajnoj akciji gostiju Barišić je petom asistirao mladom Prskalu koji pogađa za pobjedu "plemića" 4:1 kojim su napravili dobru uvertiru za revanš protiv bugarskog Boteva iz Plovdiva u kvalifikacijama za Konferencijsku ligu.