Težak posao očekuje fudbalere Zrinjskog u revanšu.

Vitorija Zrinjski Izvor: Promo/HŠK Zrinjski

U prvoj utakmici plej-ofa Konferencijske lige fudbaleri Zrinjskog poraženi su na gostovanju u Portugalu od Vitorije Gimaraeš rezultatom 3:0.

Držao se bh. tim dobro u prvom dijelu, bez većih problema neutralisao napade domaćeg tima, ali se na početku drugog poluvremenu u potpunosti raspao.

U prvom napadu u nastavku utakmice, golom Mangaša, domaći tim je poveo.

Samo pet minuta kasnije nakon kornera pogodak postiže i Borevković.

Uslijedio je period igre u kojem je Zrinjski imao nekoliko prilika, a najbliži golu bio je Kiš koji je uhvatio volej na nekih 25 metara od gola i fenomenalno šutirao, ali njegov pokušaj brani golman Varela.

I kada se činilo da će „plemići“ sa dva gola minuta nazad u Mostar, vidjeli smo i treći pogodak. U 88. minutu pogodio je rezervista Mendeš nakon asistencije Magua.

Revanš u Mostaru zakazan je za četvrtak, 29. avgusta od 20 časova.

Više detalja klikom na "RAZVOJ DOGAĐAJA"

20:40

KRAJ

Revanš u Mostaru zakazan je za četvrtak, 29. avgusta od 20 časova, a jasno je koliko težak zadatak je pred "plemićima".

20:36

Pet minuta nadoknade

20:32

88'- Vitorija vodi 3:0!

Pogodio je Žoa Mendeš! Asistenciju pišemo Magu

20:32

88'- Zrinjski sve bliže porazu

20:23

78'- Malekinušić pravo u golmana

Bio je ovo dobar napad Zrinjskog, Malekinušić se odlučio za šut, ali lopta ide pravo u ruke golmana domaćeg tima

20:16

72'- Novi korner za Zrinjski

Centrašut Mlinar nakon kojeg je lopta izbačena van 16 metara.

20:15

71'- Ćuže glavom preko gola

Šutirao je Ćuže iz teške pozicije nakon kornera, ali lopta ide visoko preko gola

20:09

63'- Bomba Kiša, brani Varela

Uhvatio je napadač Zrinjskog jedan volej na 25 metara od gola i sjajno šutirao, ali njegov udarac zaustavlja golman domaćeg tima. U nastavku se lopta odbija do Malekinušića koji nije uspio da savlada Varelu, ali i da jeste pogodak bi bio poništen zbog ofsajda.

20:06

62'- Novi korner za Zrinjski

20:02

57'- Loš pokušaj Barišića

19:58

A ovako je Borevković pogodio za 2:0

19:57

Pogledajte prvi pogodak

19:55

51'- VITORIJA VODI 2:0

Nakon kornera skočio je Borevković i glavom pogodio za 2:0. Ponovo je asistent bio Silva.

19:54

50'- Novi korner za Vitoriju

19:51

46'- Vodi Vitorija!

U prvoj minuti drugog dijela domaći tim stiže do prednosti. Silva je prizemnim centaršutem pronašao Mangaša na drugoj strani koji šalje loptu iza leđa Marića.

19:50

46'- Počelo je drugo poluvrijeme

19:48

Promjena na poluvremenu u redovima Zrinjskog

U igru će Mlinar, a u svlačionici je ostao Savić koji je imao žuti karton.

19:45

FOTO

19:33

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

Dobra igra Zrinjskog u prvom poluvremenu.

19:31

45+3'- Korner za Zrinjski

Nema opasnosti po domaći tim.

19:30

45+1'- Četiri minute nadoknade u prvom dijelu

19:29

45'- Prijeti i Zrinjski, niće novi korner za Mostarce

Velika gužva pred golom Vitorije i na kraju prekršaj Barišića u napadu.

19:28

44'- Velika prilika za Oliveiru

Oliveira je bio u dobroj prilici, ali na svu sreću nije uspio da dobro zahvati loptu na par metara od gola Zrinjskog.

19:25

41'- Santošu žuti zbog simuliranja

Fenomenalni potezi Santoša koji je promiješao odbranu Zrinjskog, a onda pokušao iznuditi jedanaesterac. Umjesto penala dobio je žuti karton.

19:22

38'- Ušao je Kiš

Sada je izvršena izmjena, Kiš na terenu umjesto Posaveca.

19:21

37'- Memija na travi

Mangaš je nagazio Memiju dok je ovaj bio na zemlji, sudija mu je za ovaj potez pokazao žuti karton.

19:20

36'- Ivanković primoran da mijenja

U igru će Kiš, Posavec ne može nastaviti

19:14

30'- Prvi korner za Zrinjski

Šunjić je napravio faul u napadu.

19:10

26'- Brani Marić!

Borevković glavom šutira, ali brani to golman Zrinjskog.

19:07

23'- Savić "požutio"

Neoprezan start fudbalera Zrinjskog koji je glavni arbitar "nagradio" žutim kartonom. Imaće domaći tim novi slobodan udarac.

19:07

23'- Memija sjajno zaustavlja Mangaša

Prodor domaćeg fudbalera osujetio je Memija sjajnom reakcijom.

19:02

19'- Slobodan udarac za Vitoriju

Posavec pravi faul u zoni šuta. Ipak centaršut, ali čisti i ovo odbrana mostarskog kluba.

18:59

14'- Zrinjski konačno prišao golu

Odličnu ideju imao je kapiten Zrinjskog da uposli Ćužea, ali je lopta bila prejaka.

18:57

13'- Bez mnogo dešavanja na terenu

18:47

4'- Slobodan udarac za Vitoriju

Opasno je bilo pred golom Zrinjskog. Silva je sjajno proigrao nekog od svojih saigrača koji s lijeve strane centrira, ali Mulahusejnović izbacuje u korner. Nakon kornera loptu hvata Marić.

18:44

1'- Utakmica je počela