Prvi bod za Seska Fabregasa: Komo poslije 21 godinu ponovo osvaja bodove u Seriji A!

Sesk Fabregas i njegov Komo upisali prvi bod u Seriji A.

Sesk Fabregas Izvor: Gianluca Zuddas/LaPresse/Shutter / Shutterstock Editorial / Profimedia

Vratio se Komo poslije više od dvije decenije u Seriju A, sezona za njihovog trenera Seska Fabregasa i tim sa jednog od najljepših italijanskih jezera nije počela dobro jer je upisan (očekivani) poraza od Juventusa (0:3).

Ipak, teško da je ko tu mogao razmišljati o bodovi na otvaranju sezone u Torino. Komo je danas ponovo bio gost - ovaj put Kaljariju na Sardiniji, a tu je već bilo realnije da dođu do pozitivnog ishoda - i na kraju su došli!

Imali su gosti svoje prilike u prvom poluvremenu, koje nisu uspjeli da iskoriste, pa su domaći u finišu prvog poluvremena preko Roberta Pikolija stigli do vođstva.

Ipak, Komo je bolje otvorio drugo poluvrijeme i Patrik Kutrone postigao je gol za izjednačenje. Bio je to prvi gol ove ekipe u najjačem rangu italijanskog fudbala poslije 21 godine. Mogao je Fabregasov tim i do pobjede i kompletnog plijena, ali su se propisno ispromašivalo pa na kraju podjelom bodova može biti zadovoljniji Kaljari.

Komo je tako stigao do prvog boda u sezoni, pa je sada Leće jedini tim u Seriji A koji još nije osvojio niti bod. Kaljari je nakon uvodnog remija bez golova sa Romom, sada ponovo odigrao bez pobjednika, te je i dalje bez slavlja u prvenstvu, ali nije ni poražen.

Podsjetimo, Komo je prošle sezone bio drugoplasirani u Seriji B i tako direktno izborio promociju u viši rang, gdje nije igrao od 2003. godine.